czwartek, 23 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Jean-Denis Chalufour OSB

Przewodnik po Mszy świętej

Przełożył i przystosował do warunków polskich Paweł Milcarek

Cena: 3900

Niedostępny

To zupełnie wyjątkowa książka o Mszy świętej. Autor, benedyktyński mnich z Opactwa Matki Bożej w Fontgombault, prowadzi nas drogami Eucharystii, sygnalizując wszystkie ważne momenty duchowości, doktryny, symboliki. Dzięki informacjom historycznym cały czas czujemy się wewnątrz długiej tradycji modlitwy, ucząc się brać udział we Mszy św. jakby z wszystkimi wcześniejszymi pokoleniami wierzących.

W języku polskim nie było dotąd książki, która w sposób tak przystępny i pogłębiony pokazywałaby jedność liturgii na tle jej różnorodności: czytelnik poznaje zarówno starą tradycję rytu rzymskiego (tzw. formę nadzwyczajną), jak i jej odmiany (np. zwyczaj dominikański), ryty wschodnie z Liturgią św. Jana Chryzostoma oraz zwyczajną formę rytu rzymskiego. Ta książka to na pewno jeden niezbędników współczesnego katolika.

Przewodnik zawiera objaśnienie części stałych Mszy św. według Mszału wydanego w 1962 r. przez bł. Jana XXIII (stanowiącego nadzwyczajną formę rytu rzymskiego) z dodaniem komentowanych tekstów Mszału z 1969 r. (w formie zwyczajnej rytu rzymskiego), mszałów: lyońskiego i dominikańskiego oraz liturgii św. Jana Chryzostoma.

Przełożył i przystosował do warunków polskich Paweł Milcarek
Przedmowa - ks. Maciej Zachara

liczba stron: 346
oprawa: twarda
format: 170 x 240 mm

Jean-Denis Chalufour OSB

Recenzje:

Przykładowa strona

Przewodnik po Mszy świętej

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Ministrant napisał(a):

[2015-09-11]

Bardzo cenna, katolicka, prawdziwa i praktyczna książka. Czekałem na nią rok, ponieważ odkładem z miesiąca na miesiąc. Każda biblioteka nowcjatu powinna ją mieć i każdy ksiądz ;)

Ksiądz napisał(a):

[2012-12-03]

Bardzo cenna, szczególnie głęboka i z troską wydana książka. Jestem za nią wdzięczny Wydawcy. Jednak ZBYT MAŁE LITERY utrudniają mi czytanie. Nie śmiejcie się. Mam 50 lat!!! Tacy jak ja mają prawo żyć i czytać wygodnie. Ta książka jest dla mnie do tego stopnia cenna, że wolałbym za nią zapłacić więcej, ale czytać wygodniej.

Piotr napisał(a):

[2012-10-15]

Niezwykle cenne kompendium, bardzo dobrze przygotowane od strony edytorskiej, mnóstwo informacji podanych w interesujący i rzeczowy sposób. Znakomita lektura i prezent!

cantius napisał(a):

[2012-10-15]

Na jednej ze stron welon kielichowy jest podpisany jako firanka a tuwalnie (welony naramienne) jako szal. Te błędy dotyczą ilustracji. To tyle z pobieżnego przejrzenia książki.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 0 + 8= (zabezpieczenie antyspamowe)