czwartek, 21 luty 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Sygnały Troski 11-2012

Temat numeru: Każdy ma swoją opowieść

Cena: 480

Niedostępny

Jeśli nic i nikt nie mówi ci nic czy nie opowiada, to może po prostu nie chcesz lub nie umiesz patrzyć i słuchać.

Ktoś ostatnio opisał nowe zjawisko „zamilkłego dzieciństwa”, czyli spowodowanego przez media zatracania posługiwania się mową, ale i zaniku sztuki opowiadania, tworzenia tzw. narracji. I coś w tym jest. Sami nie opowiadając i nie słuchając opowieści tych, których należałoby słuchać, zdajemy się na coraz bardziej karykaturalny obraz świata, historii, religii i ludzi, jaki wynika z narracji mediów. Z czasem coraz mniej rozumiemy, gubimy się w rzeczywistości, głupiejemy. A przecież to słowo jest narzędziem myślenia, rozumienia, porozumiewania się, a także objawiania się Boga i Jego Mądrości.

Każdy z nas i wszystko wokół ma swoją opowieść i jest opowieścią. Trzeba tylko chcieć słuchać, rozumieć i opowiadać. Komu, co i jak? O tym piszemy w tym numerze, a na wstępie trzy myśli wprowadzające:  

Niechęć do czytania, mówienia, opowiadania, słuchania, pamiętania prowadzi nas nieuchronnie do swoistej (bo funkcjonalnej) głuchoty, niemoty, niepamięci, a więc i głupoty (też funkcjonalnej). 

Zważaj na to, jakie i czyje opowieści pomagają ci w rozumieniu siebie, innych, Boga, dziejów, świata – i do nich wracaj, staraj się je rozumieć, zapamiętuj je i dziel się nimi z innymi, jak chlebem i wodą.

Wszystkie mądre opowieści mają swoje korzenie w Bożej Opowieści, czyli w Biblii. Uczyń tę opowieść żywą, znaną, wciąż powracającą, oczyszczającą twój umysł i sumienie i według niej oceniaj wszystkie inne opowieści.

Redakcja

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 0 + 9= (zabezpieczenie antyspamowe)