sobota, 15 grudzień 2018 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

ks. Jakub Wujek

Biblia to jest księgi Starego i Nowego Testamentu

Cena: 7900


Jest to tłumaczenie łacińskiego tekstu tzw. Wulgaty z 1596 roku, którego dokonał ks. Jakub Wujek SJ. Jego dzieło na przestrzeni upływających stuleci nic nie straciło na znaczeniu i dziś jest oceniane jako arcydzieło polszczyzny XVI w. Cała Biblia została nazwana „Biblią narodową Polaków aż po dzień dzisiejszy”. Pismo Święte Starego Testamentu liczy 45 ksiąg, Nowego Testamentu ksiąg 27. Są to księgi: historyczne, pouczające i prorockie.


format: 150x210
liczba stron: 1728
oprawa: twarda

w przekładzie o. Jakuba Wujka

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

waldemar napisał(a):

[2018-05-01]

Mona kupować. Miałem poprostu pecha i trafiłem na jeden z kilkudziesięciu felernych egzemplarzy.

Marcin napisał(a):

[2018-03-13]

Czy dalej znajduje się ów błąd jaki wskazał Pan Waldemar? Bo nie chcę kupować czegoś co ma błędy.

waldemar napisał(a):

[2017-03-04]

Witam akurat zakupilem te tlumaczenie bezposrednio w wydawnictwie. Niestety zauwazylem blad w druku, a mianowicie w NT brakuje w calosci Dzieje Apostolskie, list do Rzymian oraz 1 i 2 do Koryntian,. W zamian wklejono ksiegi ze ST. Nie wiem czy tylko mnie trafil sie felerny egzemplay, dlatego prosze o sprawdzenie, czy przypadkiem nie dotyczy to wiekszej ilosci egzemplarzy. Pozdrawiam

Magohq napisał(a):

[2016-08-09]

Doskonałe wydanie Ojców Jezuitów typu „C” (unowocześniony język). Tekst poprawili oraz wstępami i krótkimi komentarzami opatrzyli: Stary Testament: ks. Stanisław Styś S.J. prof. Kolegium Teol. "Borolanium" w Lublinie; Nowy Testament: ks. Władysław Lohn S.J. prof. Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Wydanie obecnie cieszące się dużą popularnością ze względu na wpis: "POZWALAMY DRUKOWAĆ Z KURII METROPOLITALNEJ. Kraków, dnia 22 września 1962r. Karol Wojtyła Vic. Capitularis".

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 8 + 3= (zabezpieczenie antyspamowe)