piątek, 14 grudzień 2018 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Missale Romanum Editio Typica 1962

Mszał Rzymski, wydanie typiczne, bł. Jan XXIII

Cena: 32500

Niedostępny

NAKŁAD WYCZERPANY

Polecamy :  Missale Romanum 1962 - mały format - Mszał podróżnyWydanie wzorcowe ostatniego przedsoborowego Mszału Rzymskiego z 1962 roku z uwzględnionymi wszystkimi zmianami dokonanymi przez bł. Jana XXIII.

Mimo, że nie jest to Mszał ołtarzowy, to jednak oprawa jest szyta i dobrze się rozkłada a kolorowa obwoluta jest zdejmowana, więc po dodaniu zakładek Mszał może z powodzeniem służyć do celebrowania Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, zgodnie z Motu proprio Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI.

Missale Romanum Editio Typica 1962

format: 175 x 245 mm
liczba stron: 1120
oprawa: szyta, twarda z obwolutą

Recenzje:

Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. Te dwa wyrazy zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła nie mogą w żaden sposób prowadzić do podziału w zasadach wiary (Lex credendi). Są to bowiem dwie formy tego samego Rytu Rzymskiego.

Jest przeto dozwolone odprawiać Ofiarę Mszy zgodnie z edycją typiczną Mszału Rzymskiego ogłoszoną przez bł. Jana XXIII w 1962 i nigdy nie odwołaną, jako nadzwyczajną formą Liturgii Kościoła."

Benedykt XVI, Motu proprio Summorum Pontificum, 7 lipca A.D. 2007

Missale Romanum - Canon

Opinie Klientów:

Filip napisał(a):

[2013-11-30]

@kl.Paweł Napisz do pallotinum ze chciałbys kupic zakładki do mszału oni tez zamawiająi mogą załatwic niestety nie wiem w jakiej cenie

kl. Paweł napisał(a):

[2011-07-15]

Wczoraj otrzymałem zamówiony Mszał. Coś wspaniałego! Pozostaje dodanie wstążek i paginatorów. Tylko... Nie wiem, gdzie to najlepiej zrobić. Czy ktoś mógłby wskazać rzetelny zakład introligatorski w Krakowie?

PMN napisał(a):

[2010-04-19]

Re: Prefacje zapisane są w tonie SOLEMNI oraz na końcu Mszału w tonie SOLEMNIORI.

ks. Andrzej napisał(a):

[2010-04-19]

Czy w Mszale są prefacje w zapisie neumatycznym w tonie solemnitas?

Eryk ofm napisał(a):

[2010-03-20]

PMN. Dziękuje za odpowiedz. Mszał trafił do introligatora, zabarwienie brzegów księgi, wstawienie zakładek, wybicie złotego krzyża z tyłu na okładce, wstawienie języczków do przewracania kartek na obrzędach wstępnych i Kanonie, Cena całości 30 zł. Jako mszał ołtarzowy, dla jednej osoby, która będzie się z nim starannie i delikatnie obchodzić, jest świetny. Polecam.

Teodor napisał(a):

[2010-03-15]

Piękna księga! Polecam, zwłaszcza, że to chyba obecnie najtańsze nowe pełne wydanie Mszału Rzymskiego 1962 roku. Warto go mieć!

PMN napisał(a):

[2010-02-16]

W Mszale kapłańskim nie podaje się modlitw Komunii wiernych w porządku Mszy św. (Ordo Missae). Są one wyjaśnione w Ritus servandus, w tym wydaniu jest to strona 63 (LXIII).

ks. Hubert J. Biegaj napisał(a):

[2008-09-10]

Coś pięknego. Sam sprawuję Mszę w tym rycie, najpierw w Pionkach, a teraz prywatną na nowej parafii w Gowarczowie. Do tej pory na mszale w PDF (drukowałem potrzebne strony). Teraz z tym mszałem. Jak go dostałem, to po rozpakowaniu obcałowałem i prawie się rozpłakałem. Dorobienie wstążek, to żaden problem, więc warto mieć ten mszał.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 2 + 6= (zabezpieczenie antyspamowe)