wtorek, 17 lipiec 2018 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Vittorio Messori

Tajemnica Lourdes. Czy Bernadeta nas oszukała?

Cena: 3290


Czy Kościół wykorzystał małą Bernadetę?
A może to ona oszukała miliony wiernych?
Czy objawienia w Lourdes były tylko sprytną mistyfikacją?

Przez lata uznawano objawienia za efekt zmowy dziewczynki z miejscowym duchowieństwem albo za wymysł jej ubogich rodziców, liczących na korzyści finansowe. Byli i tacy, którzy utrzymywali, że tajemnicze widzenia były halucynacjami niedożywionej nastolatki. A jaka jest prawda?

Vittorio Messori poświecił 30 lat na zbadanie objawień Lourdes. W swojej książce ujawnia nieznane okoliczności, odpowiada na zarzuty, przybliża nas do tajemnicy Bernadety. Opierając się na faktach, rozstrzyga wszelkie kontrowersje na temat prawdziwości niezwykłych objawień.

Zobacz inne książki autora: Vittorio Messori
 

liczba stron: 364
oprawa: miękka

Vittorio Messori

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Justyna napisał(a):

[2014-05-31]

Vittorio Messori jest prawdziwym znawcą objawień w Lourdes. Nad tym tematem pracował przez 30 lat, więc wierzę w każde jego słowo. Chociaż do objawień, cudownych uzdrowień generalnie podchodzę sceptycznie. Jestem jednak pewna, że po przeczytaniu "Tajemnicy Lourdes. Czy Bernadeta nas oszukała?" nie mogę odrzucić tych niezwykłych francuskich zdarzeń.

Władzia napisał(a):

[2014-05-31]

W grocie Massabielle, w Lourdes, u podnóży Pirenejów, 14-letnia Bernadeta miała 18 widzeń Maryi Panny, które potwierdził Kościół. Jednak nie raz zadawano pytanie, czy rzeczywiście te zdarzenia miały miejsce. Podejrzewano, że dziewczyna była niezrównoważona psychicznie, zmusili ją do tego rodzice, którzy chcieli zarobić pieniądze, czy też niezwykle objawienie wymyślili tamtejsi księża, którym zależało na stworzeniu w Lourdes, sanktuarium. Vittorio Messori definitywnie rozwiewa wszystkie wątpliwości. Można powiedzieć, że staje się adwokatem już świętej Bernadety.

Iza napisał(a):

[2014-05-30]

Książka nosi kontrowersyjny tytuł, tym bardziej, że bohaterką książki jest osoba święta, kanonizowana w 1933 roku. Ale mnie to w żaden sposób nie razi, wręcz przeciwnie, właśnie dzięki tytułowi sięgnęłam po tę pozycję literacką. Polecam.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 7 + 6= (zabezpieczenie antyspamowe)