wtorek, 26 marzec 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

św. Ludwik z Granady

Przewodnik grzeszników

Nowe Wydanie

Cena: 4990


Arcydzieło wielkiego Mistrza duchowego, które zawiera zachętę do praktykowania życia chrześcijańskiego przez zawierzenie Bogu, eliminację grzesznych skłonności i pielęgnowanie cnót. Radzi, jak postępować w różnych przypadkach grzechu oraz uczy o powinnościach człowieka względem siebie samego, bliźniego i samego Boga.

Ludwik z Grenady, właśc. Louis de Sarría, (ur. 1505 w Grenadzie, zm. 31 grudnia 1588 w Lizbonie), hiszpański mistyk dominikański.Choć pochodził z dość ubogiej rodziny zauważono, że posiada rzadki talent krasomówczy i bystrość chłopca, patronowano jego wykształcenie w najlepszych szkołach.
W 1526 r. wstąpił do zakonu dominikanów. Wykładał teologię w zakonnych seminariach. Od 1554 r. reformował klasztor Scala Coeli koło Kordowy. W 1564 r. uzyskał magisterium z teologii. W latach 1557-1572 był prowincjałem portugalskiej prowincji zakonu.

Do najważniejszych dzieł Ludwika z Grenady należą: O modlitwie i rozmyślaniu i Przewodnik grzeszników. Jego dzieła cieszyły się współcześnie zjawiskową popularnością w Hiszpanii i w całej Europie, dzięki żarliwości jego przekonań i szczerości ducha ascetycznego. Studiowawszy Cycerona, posiadł sztukę celnej argumentacji i jasnego, przejrzystego stylu. Do jego duchowej spuścizny odwoływali się m.in. Teresa z Avila, Karol Boromeusz, Alfons Liguori, Franciszek Salezy, Wincenty a Paulo. 
liczba stron: 600
oprawa: twarda
format: 140 x 200 mm

św. Ludwik z Granady

Recenzje:

"Nie obchodźcie się z tą książką jak z wieloma innymi, które przerzucacie pobieżnie, jakby tylko licząc kartki, żeby jak najprędzej doczytać do końca. Zamknijcie się w przybydku waszego serca i tam w milczeniu rozważajcie, rozpamiętujcie każde przeczytane słowo. Rozpoczynacie s[rawęm która powinna się toczyć powoli i z rozwagą. Idzie o kierunek, jaki macie nadać własnemu życiu i o wszystkie wynikające stąd następstwa." 

Z Przedmowy św. Ludwika z Granady

"Prace Ludwika z Granady należy czytać z głęboką czcią i skupieniem, zawierają one bowiem najbardziej zbawienne oświecenia, jakie dusza otrzymać może z nieba. Tak wielu odniosło pożytek z czytania tych pism, tak wielu synów zrodziły Chrystusowi, wyświadczając im dobrodziejstwo o wiele większe, niż gdyby ślepym wyprosić u Boga wzrok, a umarłym życie!"
  
Św. Franciszek Salezy

"Tak wielu odniosło pożytek z czytania Twoich pism, tak wielu synów zrodziłeś Chrystusowi, wyświadczając im dobrodziejstwo o wiele większe, niż gdybym ślepym wyprosił u Boga wzrok, a umarłym życie!"

Grzegorz XIII do Ludwika z Granady

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Anonim napisał(a):

[2016-10-19]

Gorąco polecam, książka, która bardzo mocno oddziałuje na czytelnika, zawiera mnóstwo pomocnych myśli, wskazówek.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 0 + 9= (zabezpieczenie antyspamowe)