poniedziałek, 25 marzec 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

David Hiley

Chorał gregoriański - podręcznik

ZAPOWIEDŹ

Cena: 9900

Niedostępny

"Chorał gregoriański – podręcznik" (tytuł ang. "Western plainchant: a handbook", Oxford University Press) Davida Hileya to fundamentalna pozycja, która w sposób systematyczny, jasny i wyczerpujący porusza problematykę związaną z historią, systematyką, notacją, znaczeniem i interpretacją chorału gregoriańskiego.

Książka autorstwa Davida Hilleya, profesora Instytutu Muzykologii w Ratyzbonie,  jest pozycją bardzo cenioną wśród  muzykologów i specjalistów w dziedzinie chorału, wyczerpująco i klarownie wprowadzającą w jego świat i jest podręcznikiem przydatnym zarówno dla osób, które dopiero poznają to zagadnienie, jak i do pogłębionych studiów.

Podręcznik omawia wszelkie kwestie związane ze śpiewem kościoła, od opisu nabożeństw, do których śpiew chorałowy był przeznaczony, różnych rodzajów chorału oraz typów notacji począwszy, poprzez opis średniowiecznych źródeł i traktatów teoretycznych, rozwój repertuaru od czasów najstarszych, aż do odnowienia roli tego śpiewu we współczesności.

Znajdziemy też porównanie różnic i relacji pomiędzy chorałem gregoriańskim a starorzymskim, ambrozjańskim, mozarabskim i innymi tradycjami chorałowymi, poznamy jego najważniejsze centra i historię rozprzestrzeniania się chorału w Europie.

Książka zawiera ponad 200 wartościowych przykładów muzycznych, a także odniesienia do niezwykle szerokiej bibliografii, dając wskazówki do jeszcze bardziej szczegółowych studiów. Wydanie polskie jest najnowszą, aktualizowaną przez autora wersją książki.

oprawa: twarda
format: 165x235

David Hiley

Recenzje:

 

Opinie Klientów:

Teo napisał(a):

[2018-10-23]

Książkę przetłumaczył śp. Maciej Kaziński

Maria napisał(a):

[2017-06-09]

Czy można wiedzieć, kto robi przekład tej książki?

Księgarnia Sanctus napisał(a):

[2017-02-25]

Nie wiemy kiedy książka będzie dostępna, czekamy na wiadomość z wydawnictwa.

waldemar napisał(a):

[2017-02-24]

Kiedy ta poyzcja bedzie dostępna?

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 1 + 8= (zabezpieczenie antyspamowe)