niedziela, 17 luty 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Krzysztof Kurek

Opowieści biblijne na dobranoc

Cena: 2490


Opowieści biblijne na dobranoc to przepięknie ilustrowane opisy biblijnych wydarzeń, w których spotykamy znane postaci ze Starego i Nowego Testamentu, takie jak: Adam i Ewa, Noe, król Dawid i Salomon, Jezus, Maryja i apostołowie. Te nastrojowe, a zarazem realistyczne opowieści wprowadzają młodych czytelników w świat wiary i chrześcijańskich wartości. Co więcej, ułożone są one w sposób sprzyjający wyciszeniu i wpisujący się w atmosferę pory zasypiania. Każda z historii zakończona jest krótką modlitwą na dobranoc.
 
Jean E. Syswerda Jest autorką i redaktorką. Od lat współpracuje z wydawnictwem HarperCollins. Współtworzyła wiele książek religijnych, nie tylko dla dzieci, m.in. bestsellery: Women of the Bible oraz Read With Me Bible. Jean E. Syswerda to przede wszystkim mama i babcia. Ma troje dorosłych dzieci i siedmioro wnucząt. Uwielbia się bawić, rozmawiać, śpiewać i dokazywać ze swoimi wnukami. 
Daniel Howarth zilustrował ponad sto książek dla różnych wydawnictw z całego świata. Pracował również jako animator przy filmach animowanych dla dzieci. Tworzy zachwycające pocztówki. Mieszka na angielskiej prowincji, w chacie krytej strzechą, wraz z żoną i dwójką dzieci.

liczba stron: 122
oprawa: Miękka
format: 16,8 x 20,5 cm

Krzysztof Kurek

Recenzje:

"Zmienia się tylko imię bohatera. Autorka z historii każdej z biblijnych postaci wyciąga najważniejsze wydarzenia i opowiada tak, że są zrozumiałe i ciekawe dla małego czytelnika, jednocześnie budząc zaufanie do Boga.
 
Jaś zachwycony jest zewnętrzną formą (co w zasypianiu nie pomaga). Pierwszego wieczoru siadał co chwilę z prośbą „pokaż rybę, która połknęła Jonasza” albo „jak tutaj wygląda Paweł?”. Na szczęście po kilku dniach ciekawość została w pełni zaspokojona i dziś słyszę tylko „mamo, przeczytaj jak Paweł śpiewał w więzieniu” albo „weź opowieść o Samsonie”. Tutaj pojawił się mały problem – w książeczce nie ma spisu treści. To jednak jedyna rzecz, do której miałabym zastrzeżenia. Na szczęście opowieści są ułożone chronologicznie, więc osoba, która zna mniej więcej Pismo Święte znajdzie szybko potrzebną treść. 
Polecam tę pozycję dla dzieci od 3 roku życia. Świetnie odnajdą się tutaj również dzieci starsze oraz sami rodzice. W każdym z nas drzemie czasem dziecko…"

Magdalena Urbańska

 
"Ta książka jest definicją książki na dobranoc. Począwszy od ilustracji, po tekst i końcową ramkę z tematem modlitwy.
 
Po kolei: ilustracje są niezwykłe [...] Obrazy przedstawiają wieczorno-nocne sceny, obrazy biblijne w momencie, kiedy przedstawione w nich postaci są w trakcie ostatnich czynności tuż przed ułożeniem się do snu. Ilustracje zajmują całe rozkładówki, tekst wtapia się w całość, nie jest go też dużo, więc nie trzeba długo koncentrować na nim myśli. We wstępie znajdziemy także pomysły jak rozbudować i rozszerzyć te wieczorną lekturę.
 
W książce spotykamy znane z Pisma Świętego postaci, ze Starego i Nowego Testamentu, takie jak: Adam i Ewa, Noe, król Dawid i Salomon, Jezus, Maryja i apostołowie oraz wiele wiele innych osób.
 
Książka nawiązuje do biblijnych wydarzeń, wprowadza dzieci w świat wiary chrześcijańskiej bardzo, bardzo subtelnie. Nawet 3-4-latki będą doskonałymi odbiorcami tej lektury. Język jest prosty, jasny i niesamowicie wyciszający. My czytamy po jednym opowiadaniu co wieczór, po innych lekturach, tuż przed tym, kiedy gasimy światło.
 
Książka przekazuje piękne wartości chrześcijańskie.
 
Każda z opowieści kończy się słowami Dobranoc oraz ramką, w której autor daje nam temat do modlitwy nawiązujący do właśnie przeczytanej historii. To niesamowicie fajne podejście, które nauczy dzieci modlić się w różnych intencjach, zwracać uwagę na liczne aspekty ludzkiego życia i zwracać się do Boga nie tylko słowami wyuczonej modlitwy, ale swoimi własnymi. Taka wieczorna rozmowa w myślach czy szeptem ukoi zmysły i pomoże zapaść w spokojny błogi sen. Przynajmniej u nas sprawdza się celująco."

 
Magdalena Kus

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 4 + 4= (zabezpieczenie antyspamowe)