Kategorie add

Filtruj według

Cena
Filtruj

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Mantylki

Podkategorie

Jest 6 produktów.

Sortuj wg:

Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. Jeżeli więc kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! (1 Kor 11,5-6).

Powyższe słowa św. Pawła zawarte w Pierwszym Liście do Koryntian we właściwy dla Apostoła Narodów sposób ukazują nam konieczność zakrywania głowy przez kobiety w czasie modlitwy. Przez 20 wieków tradycja zakrywania głów przez kobiety nie tylko w świątyniach, ale i w czasie modlitwy była kultywowana we wszystkich kulturach, gdzie obecna była wiara katolicka. Zakrywanie głów nakazywał Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917 roku, nakaz ten został zniesiony w 1983 roku. Pozostaje to jednak pięknym zwyczajem praktykowanym dziś przede wszystkim przez kobiety uczestniczące we Mszach Trydenckich, czyli tych w klasycznym rycie rzymskim.

Przedstawiamy Państwu duży wybór mantylek, czyli tradycyjnych szali lub welonów zazwyczaj wykonanych z koronki, służących do zakrywania przez kobiety głowy i ramion. Mantylki oferowane w naszym sklepie internetowym są w różnych kolorach i wzorach. Zostały one wykonane z pięknie układającej się delikatnej koronki.