Kategorie add

Filtruj według

Autor
Cena
Filtruj

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Różańce

Jest 105 produktów.

Sortuj wg:

Różaniec, z łaciny rosarium, czyli „ogród różany” to modlitwa, której historia sięga średniowiecza, jednak pierwotna jej nazwa to Psałterz Najświętszej Maryi Panny. Różaniec to modlitwa, która zgodnie z wiarą katolicką niesie ze sobą szczególne błogosławieństwo. Jest to jedna z najprostszych i najpotężniejszych modlitw, które są nam dostępne w życiu doczesnym. Niemal wszystcy święci oraz papieże podkreślali jej znaczenie nie tylko dla żyjących, ale też dla tych, którzy zakończyli ziemską wędrówkę, a których dusze trafiły do czyśćca.

Co daje nam modlitwa różańcowa?

Dzięki odmawianiu modlitwy różańcowej mamy możliwość udzielić pomocy duszom czyśćcowym, pomóc swoim bliskim, a także sobie bądź modlić się o nawrócenie wszystkich grzeszników. Pamiętajmy o tej cennej broni, którą nasza Matka dała nam do walki o życie wieczne.

W historii znamy wiele cudów przypisywanych modlitwie różańcowej. Jednym z najsłynniejszych jest wygrana bitwa pod Lepanto w 1571 roku. Za wezwaniem papieża Piusa V podjęto modlitwę różańcową o zwycięstwo floty Ligii Świętej nad wojskami osmańskimi. Katolicka flota pokonała wrogie wojska pomimo znacznej przewagi przeciwników. Aby uczcić cud dokonany za pośrednictwem Matki Bożej i ocalenie Europy, ustanowiono święto Matki Bożej Różańcowej obchodzone każdego roku 7 października.

Różańce w ofercie księgarni Sanctus

W ofercie księgarni Sanctus posiadamy bardzo duży wybór różańców; od najskromniejszych drewnianych, poprzez te wykonane ze szkła, bursztynu, kamieni naturalnych aż do różańców z bardziej wartościowych kamieni w ozdobnych etui (różańce bursztynowe, różańce perłowe, różańce ze szkła weneckiego, różańce z agatem czy też różańce koralowe). W naszej ofercie posiadamy także różańce dla dzieci komunijnych oraz różnego rodzaju pojedyncze etui. Proponujemy również pięknie wykonane dziesiątki różańca z dołączonymi do nich modlitwami.