Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller

Różaniec 8 mm w pudełku - kamień naturalny - turkus zielony - Matka Boża Częstochowska

DAW-13

Łącznik:
- awers - Matka Boża Częstochowska,
- rewers - święty Jan Paweł II.

109,00 zł
Stan magazynowy: Wydłużony czas wysyłki.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 109,00 zł

Turkus, nazywany „kamieniem niebios”, swą nazwę zawdzięcza Turcji (turecki kamień). Przez te tereny przebiegał szlak handlowy, którym sprowadzano ten kamień z Persji do Europy. W języku perskim turkus był nazywany pirouzeh, czyli „zwycięstwo”, jednak początkowa jego nazwa brzmiała: kalait, co po grecku znaczy „ładny kamień”. Nazwa ta pierwszy raz została użyta w pismach Piliniusza Starszego, jednak obecnie jest już prawie nieużywana.

Ten wyjątkowy kamień wydobywany jest od 3000 roku p.n.e. Przez wieki posiadał dla ludzi wielką wartość nie tylko w zdobieniach artystycznych, ale także używany był jako waluta.

Turkus swoją piękną barwą przyciąga wzrok i zachwyca jej głębokością. Każdy paciorek wykonany z wielką starannością wzywa do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej, by podziękować Bogu za Jago dary. Modlitwa różańcowa to także potężny egzorcyzm, który należy odmawiać w intencji własnej oraz swych bliskich.

Różaniec widoczny w ofercie naszego sklepu, polecamy zarówno do prywatnej, osobistej modlitwy, a także jako zaproszenie do modlitwy poprzez zakup w postaci prezentu. Wspaniale sprawdzi się on jako podarek na uroczystości z życia katolika, jak na przykład: chrzest, I Komunia, bierzmowanie.

Piękny łącznik z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej i św. Jana Pawła II jest dopełnieniem wyjątkowego charakteru różańca.

Do zamówienia dodajemy eleganckie pudełko.

Dawit

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Różaniec 8 mm w pudełku - kamień naturalny - turkus zielony - Matka Boża Częstochowska

Łącznik:
- awers - Matka Boża Częstochowska,
- rewers - święty Jan Paweł II.

Dodaj opinię