sobota, 25 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

Agnes i Salem de Bezenac

Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci

Cena: 2390


"Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci" to proste, króciutkie dziecięce modlitwy, które najmłodsi mogą wznosić do Boga, gdy chcą z Nim choć przez krótką chwilę porozmawiać, podziękować Mu albo o coś poprosić. Za mamę i tatę, za dziadków i przyjaciół, za ulubione zwierzątko, w chwilach radości i smutku, w podróży i podczas urodzin, a nawet, gdy w nocy przyśni się coś niemiłego. Dodatkowo modlitewnik jest pięknie ilustrowany.

Przykładowa modlitwa z książeczki:

Dziękuję Ci
Panie Boże za mamusię i tatusia,
których całym sercem kocham.
Dziękuję Ci, że oni też tak mnie
kochają i tak bardzo troszczą się o mnie
i o całą naszą rodzinę.
 
Proszę Cię
Panie Boże, daj im dużo sił oraz dużo cierpliwości
i mądrości w różnych trudnych chwilach.
I proszę, pomóż mi zawsze czcić moich rodziców. 
 
Amen.

liczba stron: 96
oprawa: Miękka
format: 16,8 x 20,5 cm

Agnes i Salem de Bezenac

Recenzje:

W jaki sposób nauczyć dziecko modlitwy? Od czego zacząć i kiedy? Jeśli jesteśmy osobami wierzącymi to pytanie prędzej czy później sobie zadamy.
Oprócz tradycyjnego pacierza, który maluch opanuje w stosownym dla niego czasie, warto pokazać dziecku również inne opcje. Jakie? Modlitwę swoimi słowami. Tak, i w tym temacie również z pomocą może nam przyjść dziecięca literatura.
"Dziękuję Ci, Panie Boże! Modlitwy dla dzieci" to przepiękna książeczka wydana przez wydawnictwo Promic. Najmłodsi czytelnicy znajdą w niej kilkadziesiąt króciutkich modlitw dotyczących wszelakich aspektów życia. Są tutaj zarówno modlitwy za swoich bliskich- rodziców, dziadków, kolegów jak i propozycje modlitw w ciągu dnia, w czasie wykonywania zwykłych czynności. Nie braknie tu również modlitwy na specjalne, ważne dni w roku (np. urodziny, święta) czy na konkretne wydarzenia np. w czasie chorowania czy podróży.
 
Ta książka pokazuje dzieciom, że modlić można się zawsze i wszędzie, i tak naprawdę nie potrzeba wielkich wyrażeń, wystarczy własnymi słowami podziękować Panu Bogu, czy poprosić go o to, czego potrzebujemy. Pokazuje Boga jako dobrego, troskliwego Ojca, do którego można zwracać się o każdej porze i z każdym problemem. Myślę, że taka świadomość może pomóc przezwyciężyć dziecku własny strach czy lęki np. przed ciemnością. Pomaga również stworzyć pozytywny obraz chrześcijaństwa i zaszczepić w dziecku nawyk zwracania się do Boga.
Wszystkie modlitwy napisane są tak, aby były bliskie dziecku. Piękne ilustracje sprawiają, że po książkę sięga się z ogromną przyjemnością.
 
Aneta SawickaOpinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 4 + 2= (zabezpieczenie antyspamowe)