czwartek, 23 maj 2019 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

KSIĘGARNIA KATOLICKA  SANCTUS +KSIĄŻKI +DEWOCJONALIA +MULTIMEDIA

św. Josemaria Escriva

Różaniec święty. Droga krzyżowa

Cena: 2000


„Trzeba, abyśmy dziś i zawsze widzieli potężny oręż, który umożliwi nam zwycięstwo w naszych wewnętrznych zmaganiach”. Te słowa autorstwa założyciela Opus Dei dobrze oddają charakter rozważań różańcowych i Drogi krzyżowej. Nowe wydanie ukazało się w roku kanonizacji J. Escrivy.liczba stron: 288
oprawa: plastikowa z obwoluta
format: 105 x 150

św. Josemaria Escriva

Recenzje:

By zbliżyć się do Boga, musimy obrać właściwą drogę, a jest nią Najświętsze Człowieczeństwo Chrystusa. Dlatego zawsze doradzam czytanie ksiazek, które opowiadają o Męce Pańskiej. Dzieła te, pełne szczerej pobożności, kierują nasz umysł na Syna Bożego, Człowieka, podobnie jak my, i Boga prawdziwego, który kocha i cierpi w swoim ciele dla odkupienia świata.

Zwróćcie uwagę na jedno z nabożeństw najbardziej rozpowszechnionych wśród wiernych - odmawianie Różańca świętego. Kościół zachęca nas do rozważania tajemnic różańcowych, aby w naszym umyśle i pamięci wyrył się wraz z radoscią, boleścią i chwałą Najświętszej Maryi Panny, wspaniały przykład życia Pana Jezusa: trzydzieści lat przeżytych w ukryciu, trzy lata nauczania, Jego uniżenie w Męce i Jego chwalebne Zmartwychwstanie.

Iść za Chrystusem - tu właśnie tkwi sekret. Towarzyszyć Mu z bliska, tak bysmy na podobieństwo pierwszych Dwunastu żyli wraz z Nim; byżmy z Nim się stali jedno. Jeżeli nie będziemy stawiać przeszkód łasce, wkrótce będziemy mogli powiedzieć, że przyoblekliśmy się w Pana Jezusa Chrystusa. - św. Josemaría Escrivá

Spis treści:

Słowa kard. Andrzeja Deskura
O autorze

Różaniec Święty:
Wstęp od autora
Tajemnice Radosne
Tajemnice Bolesne
Tajemnice Chwalebne
Litania Loretańska
Pod Twoją obronę
Modlitwa św. Bernarda
Tajemnice Światła
Ojcze Nasz
Zdrowaś Maryjo

Droga Krzyżowa
Słowa bpa Alvaro del Portillo
Wstęp od autora
+ Stacja pierwsza
+ Stacja czternasta
Witaj dobry Krzyzu
Stała Matka Boleściwa
Krzyzu święty nade wszystko
+ Modlitwa o akceptację śmierci
+ Modlitwa o dobrą śmierć
+ Modlitwa w chwili śmierci

Zobacz inne książki autora: św. Josemaria Escriva

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

zaczytana napisał(a):

[2016-03-18]

Przepiękne opracowanie, głębokie rozważania. Delikatne czułe podejście Świętego, ale bardzo konkretne. Bardzo dobre narzędzie do pracy nad sobą nie tylko w Wielkim Poście, ale każdego dnia. Szczerze polecam!

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 1 + 3= (zabezpieczenie antyspamowe)