Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Heinz Nussbaumer - Odkryć w sobie mnicha

11285
Pielgrzymując na górę Athos
28,00 zł
Stan magazynowy: Czasowo niedostępne.

 • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 zł Dostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawy Czas realizacji* Koszt
  InPost Kurier 1-2 dni 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie) 1-2 dni 14,90 zł
  Paczkomaty 1-2 dni od 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie) 1-2 dni od 14,90 zł
  Kurier DPD 1-2 dni 18,00 zł
  Kurier DPD (pobranie) 1-2 dni 20,00 zł
  Odbiór osobisty 1-2 dni -
  więcej informacji
Nie jest to zwykły zapis wrażeń z ponad dwudziestu lat pielgrzymowania autora do serca prawosławia – na górę Athos – i spotkań z mnichami. Ukazując dzień powszedni tysiącletnich klasztorów, odwiedzając eremitów i wioski mnichów, zaglądając do ich bibliotek, ogrodów, na cmentarze, austriacki dziennikarz, publicysta radiowy, znana postać ze świata polityki i mediów, wprowadza czytelnika w duchowość Świętej Góry.
Jego refleksje, ilustrowane autorskimi fotografiami, pomogą każdemu odkryć w sobie potrzebę harmonii i prostoty, której doskonałym zaspokojeniem jest duchowość monastyczna.
Książka okazała się sukcesem wydawniczym w Austrii. Przez 25 tygodni zajmowała czołowe miejsca na listach bestsellerów w austriackich mediach. W wielu klasztorach – także na samym Athos – jest lekturą mnichów przy posiłkach.
„Jesteśmy wciąż zmobilizowani, napędzani pośpiechem, nerwowością nieustannego współzawodnictwa, trwamy w diabelskim kręgu oczekiwań i lęków, ulegli tak pożądanej mobilności i elastyczności…Jak jednak wyzwolić się z tych ciążących nad nami trosk i daremnych oczekiwań? Jak pokonać lęki? Jak odzyskać spokój?” – w tej książce czytelnik znajdzie odpowiedź na te wszystkich nas trapiące pytania.


WYRÓŻNIENIE FENIKS 2010.
Kategoria: „książka dla młodzieży”
uzasadnienie:
To niezwykła opowieść o świecie, który niczym bursztyn uwięził w sobie kroplę wieczności. Tę, co od zawsze szukamy, choć w istocie nosimy w sobie.
PAX

Opis

Autor
Heinz Nussbaumer

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Heinz Nussbaumer - Odkryć w sobie mnicha

Pielgrzymując na górę Athos

Dodaj opinię