Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Bestseller

Maria Grażyna Zieleń OCD - Św. Rafał Kalinowski. Biografia

12666
35,00 zł
2 dni robocze
Stan magazynowy: Mała ilość.

 • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 zł Dostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawy Czas realizacji* Koszt
  InPost Kurier 1-2 dni 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie) 1-2 dni 14,90 zł
  Paczkomaty 1-2 dni od 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie) 1-2 dni od 14,90 zł
  Kurier DPD 1-2 dni 18,00 zł
  Kurier DPD (pobranie) 1-2 dni 20,00 zł
  Odbiór osobisty 1-2 dni -
  więcej informacji
Św. Rafał Kalinowski, choć wiele lat spędził wśród cudzoziemców, pozostaje wzorem miłości ojczyzny. Dziś ze wszystkich odmian miłości ta jest najbardziej wstydliwa, choć wciąż żywa i gotowa się rozwijać – bo nawet ci, którzy z gniewem mówią o „dziadowskim kraju”, czy nie dają tym samym dowodu bolesnego przywiązania?

Patriotyzm św. Rafała był równie gorący, co rozumny. Jego udział w powstaniu styczniowym nie był skutkiem romantycznej egzaltacji, lecz pragnienia, by ciężar ofiary nieść solidarnie z innymi. Zesłanie na syberię nie napełniło jego serca goryczą, ale pozwoliło dostrzec szlachetność i pobożność jej mieszkańców. Pobyt we francji nie stał się okazją szukania chwały męczennika narodowej sprawy. W Irucku czy w Paryżu zawsze rzetelnie spełniał swe obowiążki i był gotowy uczyć się od inych. Przeszedł szkołę wszystkich nowoczesnych zwątpeiń i sceptycyzmów łatwo człowiekowi współczesnemu zrozumieć jego wieloletnie zmagania z sobą i poszukiwania swego miejsca w życiu.

Autorka na podstawie listów i wspomnień św. Rafała wiernie odtworzyła przebieg życia, które jest przykładem, jak czujność sumienia pomaga człowiekowi utemperować wewnętrzny niepokój, przetrwać burzliwe czasy i dotrzeć do szczęśliwego portu. Przedmiotem zainteresowania Autorki są zwłaszcza relacje Świętego z rodziną i licznymi przyjaciółmi, które cenił i pielęgnował zarówno w okresie swojej wędrówki, jak i w latach spędzonych w zakonie karmelitów bosych.
Flos Carmeli

Opis

Format
15 x 23 cm
Autor
Maria Grażyna Zieleń OCD
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
310

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Maria Grażyna Zieleń OCD - Św. Rafał Kalinowski. Biografia

Dodaj opinię