Szybki kontakt
-
ul. Wesoła 36
42-202 Częstochowa
Polska
Sanctus - 34 300 00 88
- kontakt@sanctus.com.pl
Paweł Milcarek - Według Boga czy według świata?
O stanie liturgii i wiary z autorem głośnej „Historii Mszy” rozmawiają Jacek Laskowski i Bogusław Kiernicki. Rozmowa ta odkrywa przed czytelnikiem kolejne drogowskazy wielkiej Tradycji Kościoła, która pozwala odróżnić to co boskie od tego co tylko ludzkie. W ten sposób książka staje się obowiązkową lekturą dla wszystkich odważnie szukających źródła i szczytu życia chrześcijańskiego.
Z perspektywy księdza od trzydziestu lat posługującego w Kościele, proboszcza dużej parafii miejskiej, z radością przyjmuję każde działanie inspirowane przez wielki zamiar Ojca św. Benedykta XVI dokonania reformy reformy liturgii Kościoła Rzymskokatolickiego. Tak właśnie odbieram nową wypowiedź Pawła Milcarka, zapisaną w książce 'Według Boga czy według świata?'
Ks. Marcin Węcławski
Pawłowi Milcarkowi nie wypada tego powiedzieć, ale staremu księdzu chyba wolno:
- Po co nam to było? Wystarczyło odkurzyć!
A myśmy wytoczyli buldożery. Z nadzieją i tęsknotą patrzę na to, co robi papież Benedykt. Z radością czytam kolejną książkę Pawła Milcarka.
Ks. Wojciech Drozdowicz
Za mocna? Zbyt jednostronna? Kontrowersyjna? Może, ale jednocześnie działa jak rekolekcje, pobudza do nawrócenia, wytrąca z samozadowolenia i rutyny pozbawionej pobożności. Jeśli jesteś duchownym, powinieneś ją przeczytać. Jeśli jesteś świeckim, podobnie.
Tomasz Grabowski OP
Diagnoza Autora charakteryzuje połączenie skrupulatności historyka i przenikliwości filozofa ze światłem żywej - bo przeżywanej i formowanej przez tradycyjną liturgię - teologii. Milcarek staje jako świadek swoich czasów i wśród meandrów posoborowych reform odkrywa przed czytelnikiem kolejne drogowskazywielkiej Tradycji Kościoła, która pozwala odróżnić to, co boskie od tego co tylko ludzkie, to co wieczne - od tego co tylko chwilowe. W ten sposób książka staje się obowiązkową lekturą dla wszystkich odważnie szukających źródła i szczytu życia chrześcijańskiego.
Piotr Kaznowski
Przedmowa: Ks. Marcin Węcławski