Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Antiphonarium kielcense. Antyfonarz kolegiaty kieleckiej (ok. 1372 r.) - wydanie fototypiczne z komentarzem

29524
300,00 zł
Stan magazynowy: Czasowo niedostępne.

 • Bezpieczne płatnościBezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dniZwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 złDostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawyCzas realizacji*Koszt
  InPost Kurier5-7 dniOd 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie)5-7 dniOd 14,90 zł
  Paczkomaty5-7 dniOd 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie)5-7 dniOd 14,90 zł
  Kurier DPD5-7 dniOd 14,00 zł
  Kurier DPD (pobranie)5-7 dniOd 16,90 zł
  Odbiór osobisty5-7 dni-
  Kurier DHL / Fedex7-11 dniZal. od wagi paczki

Antyfonarz kolegiaty kieleckiej (ok. 1372 r.). Wydanie fototypiczne z komentarzem.

Ta wyjątkowa publikacja jest fotograficznym i pełnokolorowym odwzorowaniem bezcennej księgi liturgicznej, przechowywanej w skarbcu bazyliki katedralnej w Kielcach, Antyfonarza kieleckiego z ok. 1372 r. To właśnie w tym dziele znajduje się pierwszy rękopiśmienny przekaz Oficjum o św. Stanisławie, do którego należy słynny hymn Gaude, mater Polonia,  przypisywany krakowskiemu dominikaninowi Wincentemu. Antyfonarz wydany został we współpracy z historykami i muzykologami z całej Polski, tak więc oprócz reprodukcji cennego rękopisu zawiera siedem naukowych komentarzy przybliżających biografię Wincentego, dzieje hymnu Gaude, mater Polonia, zagadnienia notacji chorałowej i in.

Dzieło, wydane we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, jest nie tylko naukową edycją rękopisu, ale i unikatowym albumem, pozwalającym na ponad 700 stronach podziwiać kunszt średniowiecznych pisarzy tworzących na pergaminie ozdobną księgę śpiewów liturgicznych.

Recenzja - "Antyfonarz kolegiaty kieleckiej"

"... Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że recenzowana publikacja jest nie lada gratką dla miłośników historii i wyjątkowych wydań źródeł historycznych. Oprócz reprintu samego „Antyfonarza kieleckiego”, w księdze znalazło się także siedem artykułów uzupełniających i komentujących zbiór antyfon. Opracowanie naukowe nie tylko dopełnia oryginalny tekst, ale przede wszystkim tłumaczy zagadnienia z nim związane. Dzięki nim poznajemy m.in. autora dzieła i historię powstania antyfonarza, kontekst historyczny i ówcześnie panującą w państwie sytuację sakralną, jak również dzieje hymnu „Gaude, mater Polonia”, jego badania i przekłady.

Całe wydanie robi niesamowite wrażenie: gruby papier, duży i atrakcyjny format, kolorowe ryciny zarówno w drugiej części księgi, jak i w komentarzach uzupełniających oraz wysoka jakość fotografii. Dodatkowego, ekskluzywnego efektu publikacji nadaje twarda oprawa oraz szycie stron. Wszystko to sprawia, że recenzowana książka jest niezwykle cenna i atrakcyjna..." Przeczytaj więcej: Histmag.

Jedność
29524

Opis

Format
230 x 335 mm
Autor
Krzysztof Bracha (red.), Krzysztof J. Pęczalski (fot)
Oprawa
twarda, szyta nićmi
Liczba stron
744

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Antiphonarium kielcense. Antyfonarz kolegiaty kieleckiej (ok. 1372 r.) - wydanie fototypiczne z komentarzem

Dodaj opinię