Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen – okładka przód

Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen - Paweł Chmielewski

3DOM-101

Książka Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen Pawła Chmielewskiego to dzieło odnoszące się do przybierającego na sile kryzysu w Kościele. Dokąd zmierzają wprowadzane od II Soboru Watykańskiego zmiany? Kto przyczynił się do wyboru Bergoglio na Stolicę Piotrową?

49,00 zł
Stan magazynowy: Duża ilość.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 49,00 zł

Co znajdziemy w książce Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen?

Jakie zmiany sukcesywnie wprowadzane są w Kościele katolickim? Jak wpłynąć mogą one na dalsze losy wspólnoty i jej wiernych? Kto stoi za rewolucją w Kościele?! W książce Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen Paweł Chmielewski ukazuje następstwa wojny wymierzonej w wiarę i jej doktrynalne założenia!


Już za niespełna dwa tygodnie premiera książki "Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen. Kto stoi za rewolucją w Kościele"?
Opowiem w niej Państwu o:
- czołowych postaciach grupy z Sankt Gallen, przede wszystkim o kardynale Carlo Marii Martinim;
- o tym, jak sanktgalleńczycy od 2002 roku pracowali nad wyborem Jorge Mario Bergoglia na papieża;
- o tym, że papież Bergoglio – Franciszek – nie pozostał im dłużny i od 2013 roku konsekwentnie realizuje agendę Sankt Gallen;
- o synodalności, która ma wszelkie znamiona zwieńczenia ideologii sanktgalleńczyków.
- Paweł Chmielewski

Jak postrzegać zachowanie Papieża Franciszka?

Następstwa Soboru Watykańskiego II uwidaczniają się w życiu Kościoła w coraz większym stopniu, a zuchwałe posunięcia obecnej głowy Kościoła, objawiające się m.in. uczestniczeniem Papieża w obrzędach ku czci Pachamamy, nie sprzyjają zapewne odbudowywaniu jego tradycyjnych wartości. Należy także wspomnieć o wciąż rosnącym w siłę przeświadczeniu, że wszystkim religiom przyświeca ten sam cel i że każda religia wyznaje tę samą prawdę, tylko na inny sposób. Obecne wydarzenia sprawiają wrażenie, jakoby Kościół przestał nawracać pogan, a nawet sam zaczął być „nawracany”!


W drastyczny sposób zniekształca się prawdy wiary, a Kościół powoli traci swój misyjny charakter, do którego w pierwszej kolejności został powołany. Dokąd mogą zaprowadzić obecnie stosowane praktyki? Gdzie doszukiwać się przyczyn obecnego kryzysu? Czy krytyka działań i decyzji Ojca Świętego jest dozwolona? Co kryje się za użytym przez Papieża Franciszka pojęciem „Kościół synodalny”? Paweł Chmielewski postanawia odpowiedzieć na te niełatwe pytania i ukazać przed czytelnikiem faktyczny obraz sytuacji w Kościele katolickim.


Na temat niewielu papieży w historii opinie były tak podzielona jak na temat Franciszka. Jest to pod wielu względami pontyfikat inny od wszystkich. Ma on swoich zagorzałych zwolenników i nie mniej przekonanych krytyków. Jedni widzą w nim proroka, inni wręcz dyktatora. Ożywiona dyskusja na ten temat trwa w wielu krajach zachodnich. W Polsce opracowań pokazujących osobliwą nowość i kontrowersyjność działań papieża z Argentyny, który zdaje się radykalnie zrywać z Tradycją, jest niewiele. Książka Pawła Chmielewskiego, kompetentna, rzetelna i rzeczowa pozwoli ten brak uzupełnić. Jej wielką zaletą jest precyzyjny opis tych sił w Kościele, które doprowadziły do wyboru na następcę świętego Piotra arcybiskupa Buenos Aires. Kim byli członkowie mafii z Sankt Gallen? Co chcieli osiągnąć? Kto chce zrozumieć kryzys współczesnego katolicyzmu powinien książkę Chmielewskiego przeczytać!
Paweł Lisicki

Zobacz darmowy fragment książki Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen

Aby zobaczyć fragment książki Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen kliknij tutaj.

978-83-67142-20-5

Opis

Format
13,5 x 19,5 cm
Ilość stron
263

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen - Paweł Chmielewski

Książka Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen Pawła Chmielewskiego to dzieło odnoszące się do przybierającego na sile kryzysu w Kościele. Dokąd zmierzają wprowadzane od II Soboru Watykańskiego zmiany? Kto przyczynił się do wyboru Bergoglio na Stolicę Piotrową?

Dodaj opinię