Szybki kontakt
-
ul. Wesoła 36
42-202 Częstochowa
Polska
Sanctus - 34 300 00 88
- kontakt@sanctus.com.pl
Bombki edukacyjne szklane - Nowy Testament
Na te święta podaruj dziecku i sobie coś wyjątkowego i wartościowego!
Bombki edukacyjne to idealny sposób na wprowadzenie malca w historię i symbolikę chrześcijaństwa, w przyjemnej dla niego, zabawowej formie.
Wyobraź sobie świąteczny, bożonarodzeniowy czas, spokój, kolorowe światła na ulicach miast, śnieg za oknem, wyjątkowa atmosfera w rodzinnym domu oraz choinka.
Widzisz na niej mieniące się tysiącami barw ozdoby, łańcuchy, figurki, cukierki, korale oraz bombki. Bombki, które często mają wyjątkową historię, tą dostałeś/aś od babci, tą na prezent od koleżanki, tą kupiłeś/aś z rodzicami na bożonarodzeniowym jarmarku, a ta na samej górze, jest twoją ulubioną.
A teraz pomyśl, gdyby tak móc przekazać swoim dzieciom lub wnukom wyjątkową opowieść Bożego Narodzenia, a tym samym Zbawienia, właśnie za pomocą choinkowych bombek, które rok w rok wiszą na waszym świątecznym drzewku, czy nie jest to coś wartego uwagi?
Proponujemy zatem zestaw 6 wyjątkowych, edukacyjnych bombek, w kształcie najsłynniejszych biblijnych postaci, które wyposażyliśmy w ich charakterystyczne atrybuty.
W skład zestawu wchodzą bombki następujących postaci biblijnych:
- Święta Rodzina
- Jezus Chrystus
- Święta Maria Magdalena
- Święty Jan Chrzciciel
- Święty Piotr
- Święty Paweł
Ilość bombek w zestawie: 6
Wysokość: 16cm
Jak pakujemy?
Bombki sprzedawane są w zestawach tematycznych – Stary Testament, Nowy Testament. Każdy zestaw jest elegancko zapakowany, by od razu nadawał się do wręczenia na prezent. Wysokiej jakości pudełka z grubej, sztywnej tektury, pozwalają na bezpieczny transport bombek, w tym ich przesłanie za pomocą firm kurierskich.
Jak wyglądają bombki?
- Święta Rodzina
Bombka przedstawia Świętą Rodzinę: Najświętszą Maryję Pannę z Dzieciątkiem Jezus oraz czuwającego nad nimi Świętego Józefa. Święty Józef dzierży atrybuty rodziny: lampę, bukłak na wodę oraz kwitnącą laskę.
- Święta Maria Magdalena
Święta Maria Magdalena została przedstawiona z czerwonym jajkiem w jednej dłoni i z naczyniem z olejem w drugiej. U jej stóp leży czaszka.
- Święty Jan Chrzciciel
Święty Jan Chrzciciel został przedstawiony z laską w ręku i barankiem u stóp, w dłoni zaś dzierży muszlę. Czerwona szata symbolizuje męczeństwo Chrystusa i jego miłość.
- Święty Piotr
Święty Piotr został przedstawiony z dwoma kluczami i księgą. U jego stóp stoi kogut
- Święty Paweł
Święty Paweł został przedstawiony z mieczem i zwojami. U jego stóp siedzi wilk.
- Jezus Chrystus
Chrystus został przedstawiony z proporcem. Prawą dłonią wykonuje gest błogosławieństwa.
Jak powstają bombki?
Te szklane cudeńka od początku do końca są wytwarzane ręcznie. Wychodzą spod rąk polskich fachowców, mających wieloletnie doświadczenia w tym, niestety coraz rzadziej spotykanym, zajęciu.
Boże Narodzenie to wyjątkowe Święto, które nie może obejść się bez tradycyjnej choinki – więc i tradycyjne ozdoby pasują tu najlepiej. Bombki są szklane, takie, jak kiedyś wisiały w domach naszych rodziców i dziadków. Ręcznie zdobione i malowane, co nadaje im uroku i charakteru. Niosące ze sobą opowieści o wiekach chrześcijaństwa, w którym zakorzeniona jest nasza tożsamość.
Dział dmuchalni
Dmuchalnia to hala, w której palniki gazowe rozgrzewają szkło, aż stanie się plastyczne. Doświadczeni dmuchacze przy pomocy specjalnych form przygotowują bombki, wykonane z cienkiego szkła. Praca z tak delikatnym materiałem wymaga dużych umiejętności, doświadczenia i wyczucia. Jest też wyczerpująca fizycznie i nie każdy jest w stanie jej podołać.
Dział srebrzenia
Następnym krokiem jest „kąpiel” bombek w azotanie srebra. Dzięki temu tracą swoją przezroczystość i nabierają blasku. Gdy ta nowa powierzchnia wyschnie, bombki mogą przejść do następnego etapu.
Dział dekoracji
Używając wcześniej opracowanych szablonów na bombki nanosi się wzory. Na ręcznie malowanych bombkach umieszczane są też elementy dekoracyjne, jak błyszczące brokaty. To praca wymagająca skupienia i staranności, dzięki której na bombkach pojawiają się atrybuty świętych. Właśnie dzięki nim bombki zyskują swoją ostateczną formę i mogą stać się częścią opowieści, która towarzyszyć Wam będzie podczas Świąt Bożego Narodzenia.