Szybki kontakt
-
ul. Wesoła 36
42-202 Częstochowa
Polska
Sanctus - 34 300 00 88
- kontakt@sanctus.com.pl
Porzucone pokolenie. Ofiary rewolucji seksualnej – Gabriele Kuby
Porzucone Pokolenie. Ofiary Rewolucji Seksualnej - Gabriele Kuby
Czego większość rodziców pragnie dla swoich dzieci? Z pewnością tego, by syn lub córka zdobyli wykształcenie, rozwijali swoje zainteresowania, mieli przyjaciół, tworzyli zgodny związek małżeński i uszczęśliwili rodziców wnukami. Tymczasem dziś wielu młodych ludzi albo nie chce mieć dzieci, albo „decyduje się” na nie późno. A wtedy często okazuje się, że dziecka mimo starań wciąż nie ma. To prawdziwy dramat nie tylko młodych. Ale przyszli rodzice nie rezygnują i toczą prawdziwą batalię, by dziecko jednak „mieć”. Jego pojawienie się na świecie przynosi wielką radość, ale szybko okazuje się, że towarzyszenie mu w jego rozwoju, dzień po dniu, z różnych przyczyn jest niemożliwe i niemowlę lub kilkulatek trafia pod opiekę kolejnych instytucji wychowawczych. Jak się czuje w żłobku i przedszkolu? Czego się tam uczy? A później, w szkole wśród kolegów i koleżanek i w stałym towarzystwie mediów społecznościowych, jak radzi sobie z coraz to nowymi wyzwaniami, z poszukiwaniem siebie i swojej tożsamości?
Autorka, przedstawiając kolejne etapy rozwoju dziecka, prawdziwie, bez retuszu, kreśli trudności i niebezpieczeństwa, na jakie narażony jest dzisiaj młody człowiek. Są one zupełnie inne niż te, których dotąd doświadczali młodzi ludzie. Skąd wzięło się to rozedrganie, niezadowolenie, pustka i niewiedza, kim się naprawdę jest? Do czego może doprowadzić wolność, która w istocie pozbawia człowieka wiary, rodziny, a nawet własnej płci? Na szczęście, Gabriele Kuby nie poprzestaje na opisie sytuacji, jej rozważania pokazują, że nie wszystko stracone, że jest nadzieja dla „porzuconego pokolenia”.
Autorka Gabriele Kuby urodziła się w 1944 r. w Konstancji w Niemczech. Studiowała socjologię w Berlinie i Konstancji. Po studiach przez wiele lat pracowała jako tłumaczka. Po długich poszukiwaniach wstąpiła do Kościoła katolickiego w 1997 roku. Jak sama mówi, otworzyło jej to oczy na niebezpieczeństwa wynikające z rozpoczętej przed laty rewolucji seksualnej, jej książka pt. Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności (2006), która jest pierwszą krytyczną analizą ideologii gender, wywołała prawdziwe poruszenie i wkrótce została przetłumaczona na wiele języków. Przemyślenia i pogłębione studia autorki przyniosły kolejne poczytne tytuły.
Jako socjolog obserwuję rozwój naszego społeczeństwa; jako matka jestem zaangażowana w przyszłość następnego pokolenia, jako katoliczka staram się żyć tym, w co wierzę.
Obejmuje to dobrą wolę wobec ludzi, nawet jeśli nie podzielam ich przekonań.