Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller

Radosław Patlewicz - Mała Księga Bohaterów Polski

338
42,50 zł
2 dni robocze
Stan magazynowy: Duża ilość.

 • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 zł Dostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawy Czas realizacji* Koszt
  InPost Kurier 1-2 dni 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie) 1-2 dni 14,90 zł
  Paczkomaty 1-2 dni od 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie) 1-2 dni od 14,90 zł
  Kurier DPD 1-2 dni 18,00 zł
  Kurier DPD (pobranie) 1-2 dni 20,00 zł
  Odbiór osobisty 1-2 dni -
  więcej informacji

„Mała księga bohaterów Polski” to niesamowity zbiór ponad stu zasłużonych osób, które swymi czynami i bohaterstwem stały się ważne zarówno dla Państwa, jak i Narodu Polskiego. Radosław Patlewicz dokonał skrupulatnej selekcji, wyłaniając z listy znakomitych postaci te, które mogą stanowić dla młodych osób wzór do naśladowania. Autor podkreśla, że choć nie są to ludzie bez skazy, to w ostatecznym rozrachunku przyczyniły się one do napisania pozytywnych rozdziałów w dziejach Polski.

Jak Patlewicz postrzega patriotę, a jak bohatera?

„Logicznym wnioskiem wydaje się, że polskim patriota może być ktoś, kto przyswoił sobie polska kulturę i tożsamość oraz poświęca wiele wysiłku na rzecz polskiego interesu państwowego i narodowego. Nie każdy patriota może być jednak w pełni pozytywnym bohaterem i wzorcem osobowym dla potomnych. Cóż bowiem z tego, że miłuje ojczyznę i nawet poświęca dla niej życie, skoro na polu politycznym i gospodarczym walczy o ideały sprzeczne z dobrem polskiej wiary, rodziny i własności. Czy jest wielkim Polakiem ten, którego wstyd naśladować we własnym życiu? Z innej strony, czy godzi się zamykać polskość w ścisłe ramy etniczne? Wydaje się, że nie – bohaterem może być także osoba bez czysto polskiego pochodzenia, która jednak o polskie imponderabilia dba.”

Skąd pomysł na powstanie tej książki historycznej?

Publikacja jest pewnego rodzaju odpowiedzią na dzieło Andrzeja Nowaka, Krzysztofa Ożoga oraz Leszka Sosnowskiego pt. „Wielka Księga Patriotów Polskich”. Patlewicz zarzuca przytoczenie w owej książce życiorysów rewolucjonistów oraz masonów m.in. Józefa Wybickiego, Stanisława Kostki Potockiego czy Waleriana Łukasińskiego, a także jednoczesne pominięcie rzeczywistych patriotów tj. Krzysztof Żegocki czy Andrzej Modrzewski. Autor „Małej księgi bohaterów Polski” zwraca uwagę także na fakt przemilczenia niewygodnych informacji, które mogłyby postawić opisywane przez Nowaka, Ożoga i Sosnowskiego postacie w mniej korzystnym świetle.
 


338

Opis

Autor
Radosław Patlewicz

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Radosław Patlewicz - Mała Księga Bohaterów Polski

Dodaj opinię