Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Bestseller

Christopher Ferrara - Wolność, bóg który zawiódł Tom I

66
83,00 zł
2 dni robocze
Stan magazynowy: Mała ilość.

 • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 zł Dostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawy Czas realizacji* Koszt
  InPost Kurier 1-2 dni 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie) 1-2 dni 14,90 zł
  Paczkomaty 1-2 dni od 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie) 1-2 dni od 14,90 zł
  Kurier DPD 1-2 dni 18,00 zł
  Kurier DPD (pobranie) 1-2 dni 20,00 zł
  Odbiór osobisty 1-2 dni -
  więcej informacji

Walka ze świętością i tworzenie mitu świeckiego państwa


Ameryka nie podołała w pełni wprowadzeniu ładu opierającego się na powszechnej równości i integracji. Dlaczego? Każde środowisko odpowie pewnie na to pytanie inaczej. Dla postępowców powodem tego niepowodzenia będzie najprawdopodobniej chciwość korporacji i białych elit, zaś konserwatyści głównego nurtu przyznają, że przyczyn należy doszukiwać się m.in. w liberalizacji prawa z lat sześćdziesiątych. Christopher Ferrara w niniejszym dziele „Wolność, bóg, który zawiódł” proponuje zupełnie inną odpowiedź na to pytanie. Autor podpierając się licznymi argumentami, ukazuje obietnicę ustanowienia wolnościowego ładu, jako oszustwo. Opowiada o tym, jak jego zdaniem fałszywa idea nowego porządku politycznego utworzyła się jeszcze przed założeniem Ameryki. Ferrara pokazuje jak pogląd ten zyskiwał coraz to większa sławę, by w końcu w pierwszych latach istnienia społeczności amerykańskiej niesamowicie przybrać na sile. W obecnych czasach mimo oficjalnych założeń idei wolności, wciąż doświadczamy ciężaru jej przytłaczających dekretów oraz wiążącej się z nią pustki świeckiego sprawowania kontroli.


Książka uznana przez innych twórców


Książka Chrisa Ferrary w sposób najbardziej przekonujący pokazuje, że wolność negatywna jest idolem i tym samym liberalizm jest ostatnią z ideologii. Faktycznie ujawnia, że zasadniczo taki jest sekret tej ideologii ukryty za wszystkim innym.
John Milbank, University of Nottingham, autor Theology and Social Theory

Bardzo czytelny i intelektualny milowy kamień w katolickiej historii kościelnej. Dzieło to powinno być przeczytane przez każdego zainteresowanego chrześcijańską teologią i kształtowaniem przez nią społeczeństwa, w którym żyjemy.
Graham Ward, Regius profesor teologii, University of Oxford

Nie mogłem odłożyć tej książki, odkąd ją otworzyłem. Jej narracja jest przekonująca od początku do końca, przyjemna w czytaniu, bogata naukowo i pełna wiedzy. Wolność, bóg, który zawiódł to wyczyn będący dowodem mocy. Wspaniałe osiągnięcie!
Patrick McKinley Brennan, John F. Scarpa, katedra katolickich nauk prawnych, Villanova University

Ferrara jest jednoosobową armią występującą przeciwko molochowi świeckiego liberalizmu i stanowemu Lewiatanowi, a książką Wolność, bóg, który zawiódł zadał decydujący cios.
Thaddeus Koziński, autor The Political Problem of Religious Pluralism

9788365842060

Opis

Format
159x230
Autor
Christopher Ferrara
Oprawa
twarda
Ilość stron
508

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Christopher Ferrara - Wolność, bóg który zawiódł Tom I

Dodaj opinię