Szybki kontakt
-
ul. Wesoła 36
42-202 Częstochowa
Polska
Sanctus - 34 300 00 88
- kontakt@sanctus.com.pl
Strategia Syjonu I - Douglas Reed
„Strategia Syjonu” Douglasa Reeda to książka, która spotkała się z pewną krytyką – wszystko dlatego, że w dość obfity sposób dokumentuje historię świata widzianą z perspektywy politycznego planu narodu wybranego.
Co znajdziemy w książce?
The Controversy of Zion to książka, którą przedstawiamy polskim czytelnikom pod lepiej oddającym treść tytułem „Strategia Syjonu”. Została ona napisana przez Douglasa Reeda w latach 50-tych XX wieku, ale jej publikacja nastąpiła dopiero po dwóch dekadach w niszowym wydawnictwie. Znana jest z różnorakich internetowych – nie zawsze kompletnych – wydań. Ze względu na odważne tezy stawiane przez twórcę tego dzieła, stała się obiektem nagonki i krytyki. Wiele z nich pozostaje nierozstrzygniętych, inne możliwe, że są błędne, jednak to, co stara się przekazać Douglas Reed, nie pozostawia czytelnika obojętnym. Jego szczodrze udokumentowane losy świata widziane przez pryzmat politycznej wizji narodu wybranego, a w szczególności historia ostatniego wieku, są czymś, co warto poznać, nawet jeśli nie zgodzimy się ze wszystkimi twierdzeniami autora. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się ukazać polskim odbiorcom tę dyskusyjną książkę w pełnej odsłonie, wzbogaconą o dodatkowe przypisy i objaśnienia. Nie podlega wątpliwości, że wiedza o tym, co działo się kiedyś, jest konieczna, aby zrozumieć realia, w których żyjemy – książka Douglasa Reeda z pewnością takiej wiedzy dostarcza.
Kilka słów o twórcy tego dzieła
Douglas Reed to żyjący w latach 1895-1976 angielski dziennikarz. W latach międzywojennych sprawował funkcję korespondenta magazynu „The Times” z Europy środkowej. Światową sławę przyniosły mu jego polityczne analizy – zwłaszcza wydana w 1938 roku publikacja Insanity Fair, w której w pomysłowy sposób diagnozował emocjonalną kapitulację Zachodu w obliczu nazistowskiego totalitaryzmu oraz komunizmu.