Szybki kontakt
-
ul. Wesoła 36
42-202 Częstochowa
Polska
Sanctus - 34 300 00 88
- kontakt@sanctus.com.pl
Leonard Read - Ja, ołówek
Leonard Read napisał książeczkę Ja, ołówek. Zresztą może nawet zdrobniałe określenie „książeczka” też jest nieco przesadzone. W końcu ma ona raptem kilka stron. Ale pod względem meritum to Księga. Dzieło wybitne i wiekopomne.
Robert Gwiazdowski
Osobiście nie znam żadnego innego utworu literackiego, który w tak zwięzły, przekonywujący i efektywny sposób wyjaśniałby znaczenie koncepcji niewidzialnej ręki Adama Smitha – rozumianej jako możliwość nieskrępowanego i nieprzymuszonego działania - Prof. Milton Friedman
Elokwentna. Wyjątkowa. Ponadczasowa. Wzorcowa. Klasyczna. Pół wieku od swojego pierwszego wydania, książeczka Leonarda Reada Ja, ołówek, wciąż zbiera te same, zasłużone pochwały. Dzieje się tak dlatego, że ten niewielki tekst ma zdolność otwierania oczu i umysłów ludzi w każdym wieku, a wielu jego czytelników po skończonej lekturze widzi świat zupełnie inaczej.
Ze Wstępu Lawrence’a W. Reeda
Prezydenta Foundation for Economic Education
Leonard E. Read (1898-1983) był, w roku 1946, założycielem Fundacji na rzecz Edukacji Ekonomicznej, pierwszego wolnorynkowego think-tanku w Stanach Zjednoczonych. Przez kolejnych 37 lat kierował Fundacją, której celem było i wciąż pozostaje krzewienie a także promocja wolności gospodarczej oraz edukacja ekonomiczna. Read był również autorem 29 książek i kilkuset artykułów. Ja, ołówek, najsłynniejsze dzieło Reada, zostało po raz pierwszy opublikowane w roku 1958. Mimo, że od tego czasu niektóre szczegóły procesu produkcji tytułowego ołówka uległy zmianom technologicznym, zasady i przesłanie zawarte w tym dziele, pozostają ponadczasowe. Książka wydana przy współpracy z Fundacją PAFERE (http//www.pafere.org).
Książka dwujęzyczna: zawiera tekst opowiadania w języku polskim i angielskim.