Kategorie add remove

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Kathy Cook - Skradzione Anioły. Porwane dziewczęta Ugandy

11739
41,90 zł
2 dni robocze
Stan magazynowy: Mała ilość.

 • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 zł Dostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawy Czas realizacji* Koszt
  InPost Kurier 1-2 dni 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie) 1-2 dni 14,90 zł
  Paczkomaty 1-2 dni od 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie) 1-2 dni od 14,90 zł
  Kurier DPD 1-2 dni 18,00 zł
  Kurier DPD (pobranie) 1-2 dni 20,00 zł
  Odbiór osobisty 1-2 dni -
  więcej informacji

W październiku 1996 roku trzydzieści ugandyjskich uczennic zostało porwanych przez Armię Bożego Oporu i przepadło w buszu północnej Ugandy. Dziewczęta gwałcono i torturowano, zanim zrobiono z nich żołnierzy i seksualne niewolnice.

 

Było to tylko jedno z wielu tysięcy porwań dzieci dokonanych przez bezwzględnego szaleńca i rebelianta Josepha Kony'ego. Jednak był to przełom dla zgnębionych cywili, sterroryzowanych przez rebelianckie działania wojenne i opuszczonych przez skorumpowany rząd. Należało coś w końcu zrobić - świat musiał się o tym dowiedzieć, a dziewczęta wrócić do domu.

 

Rozmowy Kathy Cook przeprowadzone z ocalałymi dziewczętami i ich matkami sprawiają, że ich strach, frustracje i cierpienie stają się namacalne. Autorka, po dogłębnym zbadaniu sytuacji w Ugandzie, zdaje relację z wysiłków, jakie wspólnie podjęli zatroskani rodzice, grupy religijne, politycy z Kanady i Stanów Zjednoczony oraz organizacje pozarządowe, aby uwolnić dziewczęta i pobudzić do działania cały kraj i międzynarodową społeczność.

 

Skradzione anioły to przejmująca prawdziwa opowieść, przypominająca nam, jak ważna jest wiara, siła i determinacja w obliczu nieszczęścia.Apeluję do sumienia porywaczy, aby zakończyli brutalne uprowadzenia: szanujcie zycia i godność tych młodych ludzi. W imię Boga proszę was o ich natychmiastowe uwolnienie - Jan Paweł II, 20 X 1996"Ich człowieczeństwo zostało skradzione, kiedy jeszcze byli dziećmi.

Dlaczego świat całkowicie o nich zapomniał? Inne wojny przykuwały uwagę międzynarodowej opinii publicznej. (...) Tyle tylko, że w Sierra Leone są diamenty, Sudan i Angola mają ropę, a Kongo złoto, diamenty i koltan. W północnej Ugandzie są tylko dzieci.

Północna Uganda niezmiennie pozostaje jednym z najgorszych miejsc na świecie, w jakich można się urodzic."

Opis

Format
150 x 230
Autor
Kathy Cook
Oprawa
miękka
Ilość stron
372

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Kathy Cook - Skradzione Anioły. Porwane dziewczęta Ugandy

Dodaj opinię