Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Pismo Święte

Jest 402 produktów.

Sortuj wg:

Czym jest Pismo Święte i jakie ma znaczenie?

Biblia, czyli Pismo Święte, jest to zbiór pism powstałych pod natchnieniem Ducha Świętego. Zawiera Boże Słowa wyrażone ludzkim językiem. Z uwagi na swoją treść Biblię często nazywa się też Księgą ksiąg. Jest to bardzo trafne stwierdzenie, gdyż nie istnieje inna księga, która wywarłaby na ludzkość tak duże znaczenie, jak Pismo Święte. Biblia dzieli się na dwie zasadnicze części: Stary i Nowy Testament. Na Soborze Trydenckim ostatecznie zatwierdzono kanon Kościoła katolickiego i tak na Stary Testament składa się 46 ksiąg, zaś w Nowym Testamencie znajdziemy 27 ksiąg. W Starym Testamencie znajdują się księgi historyczne, księgi prorockie oraz księgi dydaktyczne. W Nowym Testamencie wyodrębnimy Ewangelie, Dzieje Apostolskie, Listy Apostolskie i Apokalipsę św. Jana. 

Pismo Święte dla każdego

Biblia jest dla każdej osoby wierzącej podporą i utwierdzeniem w wierze. Jest także kluczem do zrozumienia cywilizacji łacińskiej, to zawarte w niej słowa kształtowały całe pokolenia ludzi oraz wpływały na kulturę. Niektórym osobom Biblia wydaje się trudną lekturą, skomplikowaną i nieprzystępną w odbiorze, takie przekonanie panuje szczególnie o Starym Testamencie. Jest to pogląd błędny. Księgi Pisma Świętego zaopatrzone są w przypisy i komentarze, które ułatwiają zrozumienie ich treści. Nawet dzieci mogą czytać Pismo Święte, dla nich przygotowane są specjalne wydania Biblii dla dzieci, gdzie obrazki i ilustracje ułatwiają odbiór treści najmłodszym czytelnikom, taka Biblia przedszkolaka (Ilustrowana Biblia dla dzieci) to znakomita forma katechezy. Interesującymi wydaniami Pisma Świętego są także Biblie dla młodzieży np. w formie komiksu (Biblia w komiksie), czy Biblia rodzinna, gdzie forma wydania Księgi ksiąg jest dopasowana do danego stanu. Dla osób starszych i mających kłopoty ze wzrokiem przygotowane są specjalne wydania Pisma Świętego z dużą czcionką. Dla osób mobilnych opracowane są kieszonkowe wydania Biblii oraz wydania Biblii w formie audiobooka

Przekłady Pisma Świętego

Zapewne niewielu z nas zna język hebrajski, aramejski czy grekę. A są to języki oryginale Pisma Świętego. Najsłynniejszym tłumaczeniem Pisma Świętego jest Wulgata, przekład na język łaciński, jakiego dokonał św. Hieronim. Przez wieki Wulgata obowiązywała, jako powszechny przekład w Kościele. Z czasem Biblię zaczęto tłumaczyć też na języki nowożytne, co przyczyniło się do upowszechnienia jej treści. Obecnie Biblia jest najczęściej drukowaną i najczęściej tłumaczoną na inne języki księgą. Nad zgodnością przekładu z oryginałem czuwa Kościół. Każdy przekład winien być zaopatrzony w odpowiednią zgodę władzy kościelnej, co gwarantuje jego wierność. W Polsce przez wieki, aż do połowy XX stulecia wierni korzystali z przekładu Jakuba Wujka. Obecnie zauważyć można wśród wiernych tendencję powrotu do korzeni, do tradycji, dlatego słynna Biblia Wujka ponownie zyskuje na popularności. Każdy z przekładów Pisma Świętego ułatwia zrozumienie Bożego Słowa wiernym. Aktualnie na rynku wydawniczym funkcjonuje wiele tłumaczeń Biblii, każdy z nich cechuje się nieco innym stylem językowy są to m.in. Biblia Tysiąclecia, Biblia Poznańska, Biblia pierwszego Kościoła, Biblia Warszawsko-Praska oraz różne wydania Biblii dla dzieci i młodzieży. 

Nie tylko Pismo Święte

Biblistyka jest nauką zajmującą się badaniem Biblii. Jej owocem są wartościowe książki, które ułatwią nam zrozumienie słów zawartych na kartach Pisma Świętego. Rozważania biblijne, komentarze biblijne, wskazówki jak czytać albo jak rozumieć Biblię, wszystko to i wiele więcej znajdą Państwo także w naszej księgarni internetowej 3DOM. Aby Biblia posłużyła nam na dłużej, polecamy etui, które ochroni Księgę ksiąg przed uszkodzeniami wynikającymi z codziennej lektury. Skóropodobne etui doda twojemu wydaniu Biblii eleganckiego wyglądu. Także przydatne będą paginatory, dzięki którym łatwiej i szybciej odnajdziemy interesujące nas cytaty biblijne. 

Pismo Święte – idealny pomysł na prezent

Biblia nigdy nie traci na aktualności, dzięki temu jest najlepszym pomysłem na prezent. Piękne wydania Pisma Świętego, ze złoceniami, w twardej skóropodobnej oprawie, albo ze stylowym etui to godny każdej okoliczności prezent zarówno dla kapłana, jak i osoby świeckiej. Wiele wydań Pisma Świętego jest dedykowanych na konkretną okazję np. Ślub, Bierzmowanie, Pierwsza Komunia Święta czy Chrzest Święty. Taka Biblia będzie sentymentalną pamiątką przypominającą o tym ważnym wydarzeniu i cennym rodzinnym skarbem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Biblia może być prezentem także na wiele innych okoliczności nie tylko religijnych, urodziny, imieniny albo rodzinny jubileusz może stać się okazją do sprezentowaniu bliskim Pisma Świętego.