Kategorie add

Filtruj według

Filtruj

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Tradycja katolicka

Jest 82 produktów.

Sortuj wg:

„Przekazałem, co otrzymałem”

Zagadnienie, jakim jest Tradycja katolicka (z łaciny trado, tradere – przekazywać, podawać dalej), dotyczy dziedzictwa, jakie było budowane i przekazywane przez wieki trwania Kościoła.

Pismo Święte i Tradycja są częściami Objawienia Bożego. „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19) wskazuje na istotę przekazu ustnego i budowy zwyczaju jako nieodłącznego elementu kształtującego życie minionych, teraźniejszych i przyszłych pokoleń katolików. Niestety niezdrowy pęd ku poszukiwaniu nowości i chęci zerwania z tradycją wymusza na nas obecnie pochylenie się z głęboką troską nad koniecznością obrony Tradycji katolickiej. Kryzys w Kościele, którego główną przyczyną jest właśnie odejście stanu duchownego od Tradycji stawia szczególne wyzwania przed katolikami świeckimi. Są to w dużej mierze zdobywanie wiedzy i nauka we własnym zakresie, oprócz instytucjonalnej katechizacji, prawd zawartych w katolickim przekazie tradycyjnym. Tradycja katolicka to jeden z trzech filarów, na których opiera się cywilizacja łacińska. Jeśli nie przetrwa Tradycja, nie przetrwa także nasza cywilizacja.

Tradycja w ofercie księgarni Sanctus

Oferta wydawnicza księgarni Sanctus obejmuje treści powstałe przede wszystkim przed Soborem Watykańskim II.

Posiadamy dostępne encykliki papieskie napisane przed rozpoczęciem wprowadzania niszczących zmian w Kościele. Sporo oferowanych w tej kategorii publikacji dotyczy tradycyjnej Mszy Świętej, nazywanej inaczej Mszą Świętą Wszechczasów, która po latach spychania jej na margines, niejako powraca do łask i uczestniczy w niej coraz więcej katolików.

Dzięki lekturze pozycji, które można zakupić w naszej księgarni internetowej, mogą Państwo nabyć niezbędną wiedzę, aby pozwolić Tradycji trwać. Książki dotyczące zgubnego wpływu modernizmu na Kościół, pomogą wzbudzić i utrzymać w naszych duszach i sercach miłość do tego, co powinno pozostać stałe i niezmienne.