Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller

Catalina Rivas - Tajemnica spowiedzi i Mszy Świętej

10724
Świadectwo Cataliny Rivas
6,00 zł
Stan magazynowy: Tymczasowo niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 6,00 zł

Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczanie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła.

Współczesna boliwijska mistyczka Catia Rivas otrzymała od Boga łaskę m. in. niezwykłego poznania i przeżycia Ofiary Mszy Św. oraz Sakramentu Pojednania.


Jej świadectwo zostało opatrzone imprimatur Arcybiskupa J. E. Rene Fernandeza Apaza, który udzielając zgody na publikację jej pism napisał:

"Zezwalam na druk oraz dystrybucję i polecam te pisma jako materiał do medytacji i kierownictwa duchowego, odpowiadajac na wezwanie Pana, który pragnie zbawić wiele dusz ukazujac im, że jest Bogiem Żyjącym, pełnym miłości i miłosierdzia"

Inne tytuły autorki: Catalia Rivas 

Spis treści:

Świadectwo Mszy Świętej

Akt pokuty
Chwała na wysokości Bogu
Liturgia słowa
Przygotowanie darów ofiarnych
Prefacja
Konsekracja
Ojcze Nasz
Znak pokoju
Komunia Święta kapłana
Komunia Święta wiernych
Błogosławieństwo końcowe
Modlitwa po Mszy Św.
Dodatek Z Homilli Ojca Świętego Jana Pawła II w Kaliszu, 4 czerwca 1997
Przygotowanie do Mszy Św.
Modlitwa św. Ambrożego
- Modlitwa św. Tomasza z Akwinu
Dziękczynienie po Mszy Św.
Modlitwa św. Tomasza z Akwinu
- Dziękczynienie po Komunii św. Ojca Pio
Modlitwa po Komunii Św.
Modlitwa powszechna papieża Klemensa XI

Świadectwo o Sakramencie Pojednania

Ty, który gładzisz grzechy świata
Ważny moment pojednania
Dar udzielony kapłanowi

Refleksja na zakończenie


Charyzmat Cataliny Rivas i stanowisko Kościoła wobec jej pism
O mieście Cochabamba [czyt.: kociabamba] w Boliwii św. Jan Bosko powiedział: "W górach Ameryki Południowej, pomiędzy 15 a 20 równoleżnikiem, zostaną odkryte wielkie bogactwa, w postaci minerałów i surowców, jednak prawdziwe znaczenie będą miały nie te, ukryte w ziemi, lecz inne, cenniejsze od złota, których bogactwo rozciągnie się nie tylko na kontynent południowo-amerykański, lecz również na cały świat, tak że oczy wszystkich będą zwrócone na to miejsce". 

Catalina Rivas jest mieszkanką tego właśnie boliwijskiego miasta. Ukończyła jedynie szkołę podstawową, dlatego kiedy zaczęła spisywać teksty o Męce Pana Jezusa, o Eucharystii, o Niebie wzbudziła wielkie zdumienie. Catalina przyznała, że słyszy głos Pana Jezusa i spisuje jedynie to, co od Niego słyszy. 

W 1994 r. modląc się pod krzyżem, odczuła pragnienie całkowitego oddania się Jezusowi. Ujrzała wtedy wielkie światło, które przeszyło jej dłonie i stopy, pozostawiając krwawiące rany. Usłyszała głos: "Raduj się z powodu daru, jakim cię obdarzyłem." Odtąd pojawiają się na jej ciele stygmaty (na czole, dłoniach i stopach, w boku), a Catalina przeżywa cierpienia agonii, łącząc się cierpieniem Jezusa na Krzyżu. Świadkiem tego zjawiska był w pierwszy piątek stycznia 1996 r. lekarz, doktor Ricardo Castanion, którego świadectwo przyczyniło się do uznania za prawdziwe doświadczeń Cataliny. 

9 marca 1995 r. Catalina kupiła gipsową figurkę Pana Jezusa, z której oczu zaczęły wypływać krwawe łzy. Zjawisko zainteresowało uczonych, którzy na prośbę dziennikarzy pobrali próbki i przebadali je w USA i w Australii, stwierdzając w nich obecność ludzkiej krwi. Badania przeprowadzone przez władze kościelne potwierdziły autentyczność tego wydarzenia, a niezwykła figurka stoi dziś w kościele w Cochabamba. 

Catalina Rivas zapisuje słowa skierowane do całego świata. Pan Jezus powiedział do niej: "Wieczna miłość szuka dusz, które mogą powiedzieć nowe rzeczy o starych, dobrze znanych prawdach... Kto korzysta i zachwyca się nimi, pomaga również i innym czerpać z nich pożytek. Kto ich nie rozumie, jest nadal niewolnikiem złego ducha." 

Słowa przez nią zapisywane nie zawierają nowych prawd, ale przypominają ewangeliczne wezwanie do nawrócenia, wzywają do przyjęcia Boga i Jego miłości oraz zachęcają do życia zgodnego z dekalogiem, Ewangelią i nauką Kościoła katolickiego. 

Władze Kościoła głęboko poruszone Bożymi znakami, przekonawszy się po ich zbadaniu, że są one prawdziwe i istotne w ewangelizacji dzisiejszego świata, powołały w Boliwii organizację pod nazwą Apostolat Nowej Ewangelizacji, która zajmuje się rozpowszechnianiem Bożego orędzia podyktowanego Catalinie. W najnowszym wydaniu jej książek, do których należy również "Tajemnica Mszy Świętej", arcybiskup Apaza napisał: "Przeczytaliśmy książki Cataliny i jesteśmy przekonani, że jedynym ich celem jest prowadzenie nas wszystkich drogą zapoczątkowaną w Ewangelii. Książki te również podkreślają wyjątkowe miejsce Dziewicy Maryi - naszego wzoru w naśladowaniu i podążeniu za Jezusem Chrystusem - Matki, której powinniśmy się powierzyć z całkowitym zaufaniem i miłością. Książki te pokazują, jak powinien postępować prawdziwie wierzący chrześcijanin. Z tych wszystkich względów wyrażam zgodę na ich wydrukowanie i dystrybucję oraz polecam jako materiał do medytacji i duchowego kierownictwa, odpowiadając na wezwanie Pana, który pragnie zbawić wiele dusz, ukazując im, że jest Bogiem żywym, pełnym miłosierdzia i miłości."

10724

Opis

Format
105x147
Autor
Catalina Rivas
Oprawa
miękka
Ilość stron
64

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Catalina Rivas - Tajemnica spowiedzi i Mszy Świętej

Świadectwo Cataliny Rivas

Dodaj opinię