Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Promocja Tygodnia

oszczędż

89 zł 104.00 zł

Christine Caldwell Ames - Inkwizycja i bracia św. Dominika. Słuszne prześladowanie

10758
45,00 zł
Stan magazynowy: Czasowo niedostępne.

 • Bezpieczne płatnościBezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dniZwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 złDostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawyCzas realizacji*Koszt
  InPost Kurier5-7 dniOd 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie)5-7 dniOd 14,90 zł
  Paczkomaty5-7 dniOd 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie)5-7 dniOd 14,90 zł
  Kurier DPD5-7 dniOd 14,00 zł
  Kurier DPD (pobranie)5-7 dniOd 16,90 zł
  Odbiór osobisty5-7 dni-
  Kurier DHL / Fedex7-11 dniZal. od wagi paczki

Książka Christine C. Ames jest dobrą ilustracją znanego porzekadła: „Jeśli chcesz kogoś naprawdę poznać, musisz zjeść z nim beczkę soli albo pochodzić w jego butach”. Amerykańska historyczka postanowiła poznać średniowiecznych inkwizytorów najbliżej, jak to możliwe – weszła w ich świat i siadła w drugim rzędzie, tuż obok trybunału inkwizycyjnego.

Posłuchała ich kazań, przeczytała książki, które oni czytali, i pozwoliła im swobodnie opowiedzieć o sobie. Wszystko po to, by zbadać fenomen inkwizycji z oryginalnej i nowej dla nas perspektywy – oczami samych dominikańskich inkwizytorów. Słuszne prześladowanie nie bez powodu stała się jedną z najgłośniejszych książek historycznych ostatnich lat. Czytelnik bowiem otrzymuje do rąk nie tylko rozprawę naukową, ale również swego rodzaju „relację podróżniczą” z wyprawy w krainy nam dotąd nieznane.

Tomasz Gałuszka OP
dyrektor Dominikańskiego Instytutu Historycznego
Christine Caldwell Ames - jest amerykańską mediewistką, której badania koncentrują się wokół problematyki dziejów społeczno-religijnych średniowiecznej Europy, ze szczególnym uwzględnieniem historii chrześcijaństwa, stosunków międzywyznaniowych i antropologii religii. Po ukończeniu studiów licencjackich w Brown University, studiowała w Yale Divinity School i University of Notre Dame, gdzie w 2002 r. otrzymała stopień doktora. Obecnie jest profesorem historii w University of South Carolina. Jej książka Righteous Persecution: Inquisition, Dominicans, and Christianity in the Middle Ages została opublikowana w 2009 r. W najbliższym czasie ukażą się jej dwie nowe prace: Medieval Heresies: Christianity, Judaism, and Islam i Blood of the Vine: A Religious History of Wine in the Middle Ages

Dodaj opinię

Christine Caldwell Ames - Inkwizycja i bracia św. Dominika. Słuszne prześladowanie

Dodaj opinię