Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller

Ks. Tomasz Kaczmarek - Świadkowie Wiary

12370
35,00 zł
Stan magazynowy: Stale niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 35,00 zł

W ekstremalnych warunkach drugiej wojny światowej bardzo wiele osób dawało świadectwo swego człowieczeństwa i wiary w Pana Boga. Swoim postępowaniem, postawą wierności wobec wyznawanych wartości byli oni w tamtych dniach i w obecnym czasie przykładem i wzorem postępowania.

W Roku Wiary Ojciec św. Benedykt XVI zachęca, by odkrywać i poznawać sylwetki osób już wyniesionych na ołtarze, a także tych, którzy nie noszą jeszcze tytułów świętych czy błogosławionych, a związani są z Kościołem lokalnym.
Lektura niniejszej publikacji to okazja do spotkania z męczennikami za wiarę związanymi przede wszystkim z Kościołem włocławskim. Diecezja włocławska w sposób szczególny została doświadczona w czasie drugiej wojny światowej. Straciła ponad 220 kapłanów, kilku alumnów i bp. Michała Kozala.

Spośród nich Jan Paweł II beatyfikował w 1987 r. bp. Michała Kozala, a w 1999 r. wśród 108 błogosławionych męczenników drugiej wojny światowej znalazło się dziewięć osób z diecezji włocławskiej i kolejnych dziewięć związanych z diecezją.

Książka „Świadkowie Wiary” ukazuje też kolejne osoby, które złożyły najwyższą ofiarę w czasach totalitaryzmu sowieckiego, byli prześladowani w Hiszpanii, Meksyku i Afryce.

Jeden z rozdziałów poświęcony jest bł. ks. Jerzemu Popiełuszce.

WDR

Opis

Format
145 x 205
Autor
Ks. Tomasz Kaczmarek
Oprawa
miękka
Ilość stron
232

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Ks. Tomasz Kaczmarek - Świadkowie Wiary

Dodaj opinię