Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Nabożeństwo Pierwszych Sobót

12975
4,00 zł
Stan magazynowy: Tymczasowo niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 3,90 zł

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca stanowi część orędzia objawień fatimskich, rozpoczynających się w maju 1917 r. Wtedy to Matka Boża objawiła się trojgu pastuszkom - Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji, których prosiła o pokutę i modlitwę, zwłaszcza w intencji grzeszników. Podczas tych spotkań dzieci otrzymały od Maryi pouczenia dla świata, doświadczyły także wizji, lecz w obawie przed ich ujawnieniem nazwały je tajemnicami.

Piękna Pani spotykała się z dziećmi przez kolejnych pięć miesięcy, każdego 13 dnia miesiąca. Podczas jednego z objawień dzieci otrzymały od Maryi zapewnienie, że Bóg pragnie ratować grzeszników (ich niewypowiedziane cierpienia dzieci widziały nieco wcześniej w wizji piekła), dlatego chce ustanowienia nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. Siostra Łucja wspominała to wydarzenie tak:
"Nasza Pani 13 czerwca 1917 r. zapewniała mnie, że nigdy mnie nie opuści i że jej Niepokalane Serce będzie zawsze moją ucieczką i drogą, która mnie będzie prowadziła do Boga. Mówiąc te słowa, rozłożyła swe ręce i przeszyła nasze serca światłością, która z nich płynęła" (cyt. z Fatima dziś, s. 44)

Kilka lat później, kiedy Łucja przebywała już w klasztorze, Maryja powiedziała: "Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia" (cyt. z Jan Paweł II w Fatimie, s. 122)

Rozpowszechnianie nabożeństwa spotykało się z pewną niechęcią i niezrozumieniem. Lecz w jednym z kolejnych widzeń sam Pan Jezus zachęcał siostrę Łucję, by się nie poddawała, bo z Jego łaską wszystko uda się osiągnąć. W końcu nabożeńtwo wynagradzające pierwszych sobót miesiąca uzyskało aprobatę Kościoła 13 września 1939 r. i odtąd rozwija się na całym świecie.

Opis

Format
100 x 140 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
64

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Nabożeństwo Pierwszych Sobót

Dodaj opinię