Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Regina Doman - Cień Niedźwiedzia

13631

Współczesna baśń

41,00 zł
Stan magazynowy: Tymczasowo niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 40,90 zł

Na progu spokojnego domu dwóch nastoletnich sióstr, Blanche i Rose, oraz ich matki stanął pewnego zimowego wieczora tajemniczy młody mężczyzna. Pozwoliły mu wejść do środka, mimo że nie wyjawił im swego prawdziwego imienia ani nie powiedział, kim naprawdę jest. Przedstawił się jako „Niedźwiedź" i wyglądał na kogoś, kto dobrze zna ciemne zaułki Nowego Jorku i jego mroczne tajemnice. A jednak wpuściły go do swego bezpiecznego świata i od tej chwili stał się ich przyjacielem, opiekunem i wiernym towarzyszem. Nie przypuszczały nawet, że ta przyjaźń może kosztować je kiedyś... ŻYCIE.

 Cień Niedźwiedzia to pierwsza część trylogii Reginy Doman, w której poznajemy czworo głównych bohaterów: Blanche, Rose, Beara i Fisha - jeszcze jako nastolatków. Ich losy niespodziewanie splotły się ze sobą i równie niespodziewanie się potoczą. Mimo swego młodego wieku, wszyscy oni są ludźmi, którzy wiele w życiu stracili i żadne z nich nie jest do końca tym, kim na początku się wydaje. Każde na swój sposób zmaga się z przeszłością, od której nie może się uwolnić (ten wątek będzie obecny na kartach wszystkich trzech części powieści). Jak to w Nowym Jorku, są tu i narkotyki, i zagadkowe morderstwo, i porwanie, i tajemniczy kolekcjoner...

 Bohaterowie zmagają się z takimi problemami jak śmierć bliskiej osoby, brak zrozumienia, fałszywe oskarżenia, odrzucenie, przemoc, narkotyki, zbrodnia, miłość... Stają w obronie prawdy, czystości i innych pięknych wartości, narażając przy tym niejednokrotnie własne życie. Nie sposób nie polubić i nie zżyć się z sympatycznymi bohaterami pierwszej części trylogii. Pocieszające jest to, że nie trzeba się z nimi rozstawać wraz z zamknięciem książki, bo w przygotowaniu są dwie kolejne książki opowiadające o ich dalszych losach - jeszcze bardziej zawiłych, niespodziewanych, niebezpiecznych i niezwykłych.

 Dodatkową atrakcją pisarstwa Reginy Doman jest fakt, że czerpie ona inspirację z baśni braci Grimm. Książka Cień Niedźwiedzia oparta jest na motywach mało znanej baśni Białośnieżka i Różyczka. Znajomość baśni nie jest jednak konieczna do właściwego odbioru książki. Żyje ona bowiem własnym życiem i nie ma w niej prostych i bezpośrednich analogii do baśniowych wydarzeń i postaci. Niemniej znajomość baśni może dostarczyć czytelnikowi dodatkowej przyjemności, bowiem do emocji, jakie zapewnia sama lektura książki, dochodzą jeszcze te, które wynikają z szukania punktów wspólnych oraz bliższych i dalszych odniesień.  

 
"Cień Niedźwiedzia" znalazła się na liście 100 najlepiej sprzedających się książek w USA i stała się kultową powieścią wielu nastolatek.

Niektóre książki po prostu wpadają w ręce,
a natychmiast stają się skarbem,
którym chcesz się podzielić z innymi.


Regina Doman to amerykańska powieściopisarka katolicka, urodzona w 1970 roku w Pensylwanii.  W 1988 roku ukończyła katolicką szkołę średnią, Koinonia Academy of Warren w New Jersey. Ponieważ chciała zostać scenarzystką, wstąpiła na Franciszkański Uniwersytet w Steubenville, w Ohio, który ukończyła w 1992, zdobywając tytuł licencjata w dziedzinie komunikacji, ze specjalnością: produkcja telewizyjna.  Jako kierunek pomocniczy wybrała sztuki teatralne. Po zakończeniu studiów zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie w latach 1992-1994 pracowała jako asystentka redaktora naczelnego katolickiego magazynu „Lay Witness". W tym czasie pisała też felietony  i artykuły do innych czasopism, tworzyła m.in.  historyjki obrazkowe dla „YOU! Magazine". W 1994 roku wyszła za mąż. W 1997 r. wydała swoją pierwszą powieść, pt. Białośnieżka i Różyczka: współczesna baśń, która została wznowiona w 2002 r. pod obecnym tytułem Cień Niedźwiedzia. Jej kontynuacją są dwie następne powieści: Czarna jak noc i Obudzić Rose. Jej książka pt. Anioł w wodach osiągnęła nakład 100 000 egzemplarzy. Wśród autorów, na których wzoruje się Regina Doman w swojej twórczości, wymienia G.K. Chestertona oraz C.S. Lewisa.
Zobacz inne książki autora: Regina Doman

Opis

Format
145x205 mm
Autor
Regina Doman
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
254

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Regina Doman - Cień Niedźwiedzia

Współczesna baśń

Dodaj opinię