Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Miłość mądrości przedwiecznej - okładka przód
Przednia okładka książki Miłość mądrości przedwiecznej św. Ludwik de Montfort

Św. Ludwik de Montfort - Miłość mądrości przedwiecznej

13999
20,00 zł
Stan magazynowy: Wydłużony czas wysyłki.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 19,90 zł

Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673-1716), francuski teolog i misjonarz, pozostawił bogaty dorobek pisarski, dzięki któremu poznajemy go jako wybitnego mariologa i orędownika szczególnego nabożeństwa do Matki Bożej.

Miłość Mądrości Przedwiecznej ukazuje wagę kultu maryjnego, ale przesuwa akcent ku innemu fundamentalnemu obszarowi rozważań Montforta. To traktat chrystologiczny skupiający się na takich wątkach jak: istota i wcielenie Mądrości Przedwiecznej, jej obecność i działanie w świecie i ludzkim życiu, a wreszcie jej rola zbawcza. Wszystko to stanowi klucz do zrozumienia pełni przekazu Montforta.

Nie jest to lektura łatwa, ale wydaje się bezcenna, jeśli szuka się pogłębienia duchowości, wybitnych komentarzy do Biblii i pism ojców Kościoła, a wreszcie lepszego pojęcia tajemnic Trójcy Świętej i Matki Bożej, ze szczególnym uwzględnieniem odkupienia, które dokonuje się za sprawą Chrystusa, wcielonej Mądrości Bożej. Co istotne, dzieło św. Ludwika Marii zawiera też esencjonalną wiedzę praktyczną - czytelne drogowskazy dla każdego, kto pragnie świadomie postępować drogą wiary ku duchowej jedności z Bogiem.

 
   „Czym jest owa mądrość, którą kochał ten niezwykły człowiek? Święty Ludwik pisze o mądrości w dwóch znaczeniach: po pierwsze, Mądrością Przedwieczną jest sam Chrystus. Po drugie, mądrością jest pewna sztuka dobrego życia". 

Emilia Gutowska, Christianitas
Promic
9788375025231

Opis

Format
10,5 x 16,5 cm
Autor
Św. Ludwik de Montfort
Oprawa
twarda
Ilość stron
216

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Św. Ludwik de Montfort - Miłość mądrości przedwiecznej

Dodaj opinię