Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Krótka opowieść o Antychryście - okładka przód
Przednia okładka książki Krótka opowieść o Antychryście Włodzimierz Sołowjow

Włodzimierz Sołowjow - Krótka opowieść o Antychryście

14290
15,00 zł
Stan magazynowy: Mała ilość.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 14,90 zł

Zdumiewający tekst autora sprzed ponad stu lat, który trafnie przewidział przemiany polityczne, duchowe i cywilizacyjne, jakie rzeczywiście nastąpiły w XX i na początku XXI wieku!

 
Włodzimierz Sołowjow określa wiek XX jako „epokę ostatnich wielkich wojen". Traumatyczne doświadczenia XX stulecia mobilizują państwa do skutecznego zapobiegania konfliktom w przyszłości poprzez „zjednoczenie sił" wszystkich Europejczyków. W XXI wieku Europa buduje związek państw - swoiste „stany zjednoczone Europy". Dokonuje się również przewrót cywilizacyjny i antropologiczny: następuje ostateczny upadek teoretycznego materializmu, ale jednocześnie powszechne odrzucenie tradycyjnej wiary w Boga. Na Zachodzie wzrasta zainteresowanie filozofiami Dalekiego Wschodu. W tym wszystkim obecny jest Antychryst, który jawi się jako pacyfista, uwodzący ludzkość obietnicą pokoju i sprawiedliwości bez Boga, w ramach nowej, pluralistycznej i synkretycznej religii bez wiary i dogmatów. Sprzeciwia mu się tylko mała grupa chrześcijan: katolików, prawosławnych i protestantów.
 
Wszystko to wydaje się znajome, tyle tylko że... Sołowjow pisał ten tekst w latach 1899-1900! Kardynał Giacomo Biffi nazwał książkę Sołowjowa proroczym ostrzeżeniem, dotyczącym współczesnych wcieleń Antychrysta. Książka, którą koniecznie trzeba przeczytać!
9788378642183

Opis

Format
124x190
Autor
Włodzimierz Sołowjow
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
110

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Włodzimierz Sołowjow - Krótka opowieść o Antychryście

Dodaj opinię