Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Święta Pani - okładka przód
Przednia okładka książki Święta Pani Fulla Horak
  • Święta Pani - okładka przód
Przednia okładka książki Święta Pani Fulla Horak
  • Święta Pani - okładka tył
Tylna okładka książki Święta Pani Fulla Horak

Święta Pani (AA) - Fulla Horak

15470

Książka „Święta Pani” stanowi zbiór zapisów na temat spotkań i objawień, których doświadczała polska mistyczka Fulla Horak.

40,00 zł
Stan magazynowy: Mała ilość.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 40,00 zł

Polska mistyczka

Doświadczenia duchowe oraz prowadzone przez polską mistyczkę życie składają się na niesamowitą opowieść, którą można poznać właśnie za sprawą niniejszego dzieła.
Stefania Fulla Horak była Lwowianką. Przyszła na świat w 1909 roku w Tarnopolu. Była studentką filozofii, ukończyła lwowskie konserwatorium, a także pracowała w charakterze nauczyciela muzyki. Odznaczała się bardzo dociekliwym i niezwykle bystrym umysłem. Będąc młodą dziewczyną odeszła od wyniesionej z domu wiary, ale nie od samego Boga, którego to miłowała całym swoim sercem. W długoletnim udręczeniu wciąż poszukiwała prawdy, modląc się: „Boże! Jeśli jesteś – daj mi światło!”. Światło, o które prosiła, w końcu nadeszło, choć nie od razu. Podczas wojny pełniła funkcję łączniczki AK. Ołtarzyk, który posiadała w domu, stał się tabernakulum. Przetrzymywane tam Hostie przemycała następnie więźniom. Została aresztowana przez sowietów, a następnie skazana na 10 lat łagru. Odbyła całą karę w piekle Gułagu, doświadczając ogromnej próby ciężkiego krzyża. Gdy wróciła do Polski zamieszkała wraz z siostrą Zosią w Zakopanem. Wtedy zaczęło się dziać coś niesamowitego. Do ich niewielkiego mieszkania zaczęły przychodzić całe procesje ludzi proszących o radę, modlitwę i nadzieję. Po życiu przepełnionym ofiarą cierpienia i posługi Stefania Fulla Horak odeszła 9 marca 1993 w Zakopanem.

Czego doświadczała Fulla Horak?

Swoje pierwsze mistyczne doświadczenie Fulla Horak przeżyła w sierpniu 1935 roku. Wtedy nie zdawała sobie jeszcze dokładnie sprawy, z czyją dokładnie obecnością miała do czynienia. Pewien czas później dowiedziała się, że była to św. Magdalena Zofia Barat – zmarła siedemdziesiąt lat wcześniej (w roku 1865) założycielka zgromadzenia Sacré Coeur. Do małego mieszkania polskiej mistyczki przy ulicy Kopernika we Lwowie przybywali także inni wysłannicy z Nieba: Jan Bosko, January i Sylwester, kardynał Mercier, Andrzej Bobola, Teresa od Dzieciątka Jezus, Pierre Giorgio Frassati, Jan Vianney, Joanna d’Arc, Katarzyna Emmerich, Stefan, Mikołaj. Objawienia, których doświadczała, były bardzo realistyczne – Fullia mogła przykładowo dotykać chropowatego habitu św. Magdaleny Zofii. Pod dyktando św. Magdaleny w sposób mistyczny zaczęła zapisywać kolejne bruliony. Zapisane wtedy słowa tyczyły się samej Fulli. Następnie nadeszły objawienia mistyczne ukazane w niniejszej publikacji. Książka stanowi zatem dziennik mistycznych spotkań z samymi świętymi – zawiera ich porady, pouczenia, manifesty oraz szczegółowe opisy doświadczonych przez polską mistyczkę rzeczywistości: nieba, piekła i czyśćca.

9788378647829

Opis

Format
144x205
Autor
Fulla Horak
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
336

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Święta Pani (AA) - Fulla Horak

Książka „Święta Pani” stanowi zbiór zapisów na temat spotkań i objawień, których doświadczała polska mistyczka Fulla Horak.

Dodaj opinię