Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Kościół czasu Antychrysta - okładka przód
Przednia okładka książki Kościół czasu Antychrysta Antonio Socci

Antonio Socci - Kościół czasu Antychrysta

29155
32,00 zł
Stan magazynowy: Mała ilość.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 31,50 zł

O tym, że żyjemy w czasach chaosu, nikogo nie trzeba przekonywać. Kościół – hierarchiczny i ten tworzony przez wiernych – zdaje się dryfować w bliżej nieokreślonym kierunku. Zajął się bowiem i ekologią, i „ekumenicznym” otwarciem na inne religie i sprawą migrantów. Oczywiście, nikt nie neguje tego, że są to sprawy ważne, ale czy najważniejsze? I czy nie gubi się jego istota? Jego powołanie do głoszenia Ewangelii?

Antonio Socci, przyglądając się kondycji dzisiejszego świata i Kościoła, przywołuje powstałe przed stu laty książki: Krótką opowieść o Antychryście Sołowiowa i Władcę świata Bensona. W obu papiestwo zostało wygnane z Rzymu. Europa, która dotąd była ziemią prawdziwie chrześcijańską, stała się miejscem powszechnej apostazji i dechrystianizacji, a światem niepodzielnie zarządza Antychryst. Socci, powracając do obserwowanych dziś przemian, pyta: czy to tylko prorocze ostrzeżenia? A może Antychryst żyje wśród nas i ma jakiś nowy rysopis? Wreszcie – czy to konkretna osoba, czy może rodzaj ideologii z własną duchowością, życiowymi prawidłami, swoimi „świętymi” i sanktuariami?

Zapowiadane w Piśmie Świętym przyjście Antychrysta zawsze intrygowało i przerażało ludzi żyjących w czasach przełomów. Tak jest i dziś, dlatego autor niniejszej książki wnikliwie i z całą ostrością kreśli obraz chylącego się ku upadkowi świata. Jednocześnie za papieżem Benedyktem XVI przypomina, że:

Historia nie znajduje się w rękach ciemnych sił, przypadku albo wyłącznie ludzkich decyzji. Ponad rozkiełznanymi złowrogimi energiami, ponad gwałtownym wtargnięciem Szatana, ponad wieloma plagami i karami, ponad tym wszystkim jest Pan, najwyższy sędzia losów dziejowych. On nimi kieruje z mądrością ku jutrzence nieba nowego i ziemi nowej opiewanych w finale księgi pod obrazem nowego Jeruzalem (por. Ap 21-22).

Autor: Antonio Socci


Antonio Socci, (ur. 1959) włoski publicysta, autor książek o tematyce religijnej, etycznej, politycznej. Jest absolwentem literaturoznawstwa w Sienie. Karierę zawodową rozpoczął w tygodniku „II Sabato”, później współpracował również z innymi tytułami prasowymi, był wicedyrektorem stacji telewizyjnej Rai2 oraz dyrektorem Wyższej Szkoły Dziennikarstwa Telewizyjnego w Perugii. Prowadzi swojego błoga.

Po polsku ukazały się m.in. Czas burzy. Dramat czasu konklawe, Wydawnictwo AA, Kraków 2013; Czy to naprawdę Franciszek? Kościół w czasach zamętu, Wydawnictwo AA, Kraków 2014; Tajemnica Benedykta XVI. Dlaczego pozostał papieżem?, Aromat Słowa, Kraków 2019.

9788378649663

Opis

Format
140 x 200 mm
Autor
Antonio Socci
Oprawa
miękka
Liczba stron
264

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Antonio Socci - Kościół czasu Antychrysta

Dodaj opinię