Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller

Rok liturgiczny z kartami pracy. Część 1 - Katechezy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

29183

Katechezy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym

28,00 zł
Stan magazynowy: Tymczasowo niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 28,00 zł

Rok liturgiczny z kartami pracy. Część 1 - teczki z materiałami edukacyjnymi do katechezy dla uczniów z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną

Karty pracy powstały z myślą o uczniach z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Można je wykorzystywać w szkołach specjalnych oraz integracyjnych a także w domu jako materiał podtrzymujący proces edukacyjny. Służą przybliżeniu uczniom świąt i wydarzeń w całym roku liturgicznym. Zawierają znaki komunikacji alternatywnej oraz ilustracje dostosowane do percepcji osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zadania są zróżnicowane pod względem stopnia trudności i mogą być dostosowywane do możliwości uczniów.

Rok liturgiczny z kartami pracy” to materiał edukacyjny opracowany z myślą o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz niepełnosprawnością intelektualną. Publikacja ta jest przeznaczona przede wszystkim dla uczniów szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych i klas integracyjnych, a także jako materiał podtrzymujący proces edukacyjny w domu. Karty pracy ułożone zostały tematycznie zgodnie z rokiem liturgicznym Kościoła katolickiego. Służą one do przybliżenia uczniom świąt i wydarzeń w całym roku liturgicznym.
Karty pracy zostały skonstruowane w taki sposób, aby katecheta/rodzic miał wiele możliwości ich zastosowania, w zależności od umiejętności i potrzeb swoich podopiecznych. Może on korzystać z gotowych poleceń i zadań lub może je wybierać, modyfikować do potrzeb i możliwości uczniów zgodnie z zasadą indywidualizacji.
Każdy temat zawiera duże zdjęcia i ilustracje, dłuższy tekst wprowadzający, krótki tekst do czytania uczestniczącego z symbolami komunikacji alternatywnej, różnorodne zadania dotyczące poruszanych treści–puzzle, kolorowanki, dobieranki, rebusy, wycinanki, proste quizy, zdania z lukami do uzupełnienia i wiele innych ćwiczeń dostosowanych do możliwości i percepcji uczniów na różnych poziomach edukacji.
Materiał wyróżnia wprowadzenie do każdej katechezy symboli komunikacji alternatywnej – PCSy z programu Boardmarker by Tobii. W publikacji znaleźć można utworzone przez zespół nowe znaki, które uzupełnią treściowo aktualną bazę programu. Zastosowanie znaków komunikacji alternatywnej pomoże uczniom zrozumieć prezentowane zagadnienia, a także samodzielnie wypowiadać się na ich temat (używając, jeśli tego potrzebują, znaków). Rozszerzenie słownika czynnego i biernego uczniów pozwoli im lepiej uczyć się, bardziej adekwatnie funkcjonować w sytuacjach społecznych, szczególnie w kościele oraz komunikować się z otoczeniem.
Uczniowie, pracując z kartami, zdobywają i utrwalają wiedzę o wydarzeniach z życia Jezusa i Maryi, poznają wydarzenia i święta z roku liturgicznego oraz rozwijają różnorakie umiejętności szkolne.
Mamy nadzieję, że zebrany materiał edukacyjny posłuży do rozwoju intelektualnego i duchowego uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, a także będzie dobrą pomocą dydaktyczną dla katechetów oraz pomoże rodzicom we wprowadzaniu swoich dzieci w rzeczywistość wiary.

Część 1 zawiera 76 kart pracy, format a4

Spis tematów – część 1

 • Nowy rok szkolny, str. 1
 • Październik miesiącem różańca, str. 7
 • Uroczystość Wszystkich Świętych, str. 14
 • Dzień Zaduszny, str. 18
 • Dzień Niepodległości, str. 24
 • Uroczystość Chrystusa Króla, str. 29
 • Adwent, str. 35
 • Zwiastowanie Pańskie, str. 44
 • Roraty, str. 49
 • Boże Narodzenie, str.53
 • Trzech Króli, str. 60
 • Święto Świętej Rodziny, str. 66
 • Chrzest Pana Jezusa, str. 71
Jedność
29183

Opis

Format
200 x 290 mm
Autor
Red. ks. Łukasz Przybylski
Liczba stron
76

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Rok liturgiczny z kartami pracy. Część 1 - Katechezy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Katechezy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym

Dodaj opinię