Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller

Rok liturgiczny z kartami pracy. Część 2 - Katechezy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

29184

Katechezy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym

28,00 zł
Stan magazynowy: Tymczasowo niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 28,00 zł

Rok liturgiczny z kartami pracy. Część 2 - teczki z materiałami edukacyjnymi do katechezy dla uczniów z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną

Karty pracy powstały z myślą o uczniach z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Można je wykorzystywać w szkołach specjalnych oraz integracyjnych a także w domu jako materiał podtrzymujący proces edukacyjny. Służą przybliżeniu uczniom świąt i wydarzeń w całym roku liturgicznym. Zawierają znaki komunikacji alternatywnej oraz ilustracje dostosowane do percepcji osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zadania są zróżnicowane pod względem stopnia trudności i mogą być dostosowywane do możliwości uczniów.

Rok liturgiczny z kartami pracy” to materiał edukacyjny opracowany z myślą o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz niepełnosprawnością intelektualną. Publikacja ta jest przeznaczona przede wszystkim dla uczniów szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych i klas integracyjnych, a także jako materiał podtrzymujący proces edukacyjny w domu. Karty pracy ułożone zostały tematycznie zgodnie z rokiem liturgicznym Kościoła katolickiego. Służą one do przybliżenia uczniom świąt i wydarzeń w całym roku liturgicznym.
Karty pracy zostały skonstruowane w taki sposób, aby katecheta/rodzic miał wiele możliwości ich zastosowania, w zależności od umiejętności i potrzeb swoich podopiecznych. Może on korzystać z gotowych poleceń i zadań lub może je wybierać, modyfikować do potrzeb i możliwości uczniów zgodnie z zasadą indywidualizacji.
Każdy temat zawiera duże zdjęcia i ilustracje, dłuższy tekst wprowadzający, krótki tekst do czytania uczestniczącego z symbolami komunikacji alternatywnej, różnorodne zadania dotyczące poruszanych treści–puzzle, kolorowanki, dobieranki, rebusy, wycinanki, proste quizy, zdania z lukami do uzupełnienia i wiele innych ćwiczeń dostosowanych do możliwości i percepcji uczniów na różnych poziomach edukacji.
Materiał wyróżnia wprowadzenie do każdej katechezy symboli komunikacji alternatywnej – PCSy z programu Boardmarker by Tobii. W publikacji znaleźć można utworzone przez zespół nowe znaki, które uzupełnią treściowo aktualną bazę programu. Zastosowanie znaków komunikacji alternatywnej pomoże uczniom zrozumieć prezentowane zagadnienia, a także samodzielnie wypowiadać się na ich temat (używając, jeśli tego potrzebują, znaków). Rozszerzenie słownika czynnego i biernego uczniów pozwoli im lepiej uczyć się, bardziej adekwatnie funkcjonować w sytuacjach społecznych, szczególnie w kościele oraz komunikować się z otoczeniem.
Uczniowie, pracując z kartami, zdobywają i utrwalają wiedzę o wydarzeniach z życia Jezusa i Maryi, poznają wydarzenia i święta z roku liturgicznego oraz rozwijają różnorakie umiejętności szkolne.
Mamy nadzieję, że zebrany materiał edukacyjny posłuży do rozwoju intelektualnego i duchowego uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, a także będzie dobrą pomocą dydaktyczną dla katechetów oraz pomoże rodzicom we wprowadzaniu swoich dzieci w rzeczywistość wiary.

Część 2 zawiera 91 kart pracy, format a4

Spis tematów – część 2

 • Wielki Post, str. 77
 • Droga krzyżowa, str. 83
 • Niedziela Palmowa, str. 91
 • Wielki Czwartek, str. 97
 • Wielki Piątek, str. 104
 • Wielka Sobota, str. 107
 • Tradycje wielkanocne, str. 114
 • Zmartwychwstanie, str. 118
 • Niedziela Miłosierdzia, str. 122
 • Maryja Królową Polski, str. 126
 • Wniebowstąpienie Pana Jezusa, str. 131
 • Zesłanie Ducha Świętego, str. 137
 • Trójca Święta, str. 142
 • Boże Ciało, str. 151
 • Serce Pana Jezusa, str. 159
 • Wniebowzięcie Maryi, str. 164
Jedność
29184

Opis

Format
200 x 290 mm
Autor
Red. ks. Łukasz Przybylski
Liczba stron
91

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Rok liturgiczny z kartami pracy. Część 2 - Katechezy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Katechezy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym

Dodaj opinię