Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Dziesięć przykazań - okładka przód
Przednia okładka książki Dziesięć przykazań Bruno Ferrero

Bruno Ferrero - Dziesięć przykazań

29648
12,00 zł
Stan magazynowy: Tymczasowo niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 11,90 zł

Wyjątkowa propozycja dla najmłodszych Czytelników, która pomoże ich wprowadzić w zagadnienia poruszane przez dziesięć przykazań. Doskonały sposób na to, by przekazać dzieciom najważniejsze treści.

"Dziesięć przykazań" to zbiór opowiadań, które w niebanalny sposób ukazują i przybliżają dzieciom treść dekalogu. Choć adresowany jest głównie do młodszych uczniów szkół podstawowych, to warto, by sięgnęli po niego również rodzice czy katecheci, wszyscy ci, którzy chcą ukazywać dzieciom piękno relacji z Bogiem i tłumaczyć zawarte z nim niegdyś przymierze.

Autor porównuje przykazania do kamyków rozsypanych przez Boga i układających się w ścieżkę, która wskazuje ludziom właściwą drogę ku niemu. Mówi o tym, że przykazania Boże zostały wyryte nie tylko na kamiennych tablicach, ale również w ludzkim sercu. Podaje również treść przykazań w transkrypcji odpowiedniej dla dziecięcej percepcji. Znaczenie każdego z przykazań zestawia z krótkim opowiadaniem, które je ilustruje, bądź też z inną historią z Biblii. Na zakończenie każdego rozdziału autor dzieli się z młodym Czytelnikiem refleksjami, które pomogą wprowadzać w życie poznane prawdy. Zamieszcza "karty pamięci", w których formułuje najważniejsze wnioski i przemyślenia. Każdy rozdział kończy również modlitwa, inspirowana treścią konkretnego przykazania. Przekaz wzmocniony jest pięknymi i sugestywnymi ilustracjami.

Bruno Ferrero to urodzony w 1946 roku włoski salezjanin, pisarz katolicki, dziennikarz i pedagog. Jego twórczość pisarska dotyczyła przede wszystkim tematyki rodziny i wychowania. Jest również autorem wielu opowiadań dla dzieci i młodzieży. Ma na swoim koncie, takie publikacje jak: "Wierzę", "Modlitwa Ojcze nasz", "Kółka na wodzie", "Osiem błogosławieństw", "365 krótkich opowiadań dla ducha", "40 opowiadań na pustyni", "Czy jest tam ktoś?" i wiele innych.

Jedność
29648

Opis

Ilość stron
48

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Bruno Ferrero - Dziesięć przykazań

Dodaj opinię