Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Lichwa - okładka przód
Przednia okładka książki Lichwa dr Mira Modelska-Creech

Lichwa - dr Mira Modelska - Creech

LICHWA-001

Książka „Lichwa” dr Miry Modelskiej-Creech pokazuje, w jaki sposób nieuczciwe przejmowanie majątków niszczyło nie tylko statusy materialne naszych przodków, ale przede wszystkim ich poczucie szczęścia i stabilizacji. Okazuje się niestety, że ten niepochlebny proceder z biegiem czasu przybiera na sile – w jaki sposób ukazuje się w dzisiejszych czasach?

45,00 zł
Stan magazynowy: Duża ilość.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 45,00 zł

O czym opowiada książka?

Bezczelne przejmowanie majątków często w świetle „prawa” to problem, z którym nasi rodacy musieli zmagać się od lat. Dr Mira Modelska-Creech opierając się na opowieściach przekazanych jej przez babcię, ukazuje niesamowitą historię, w której między miłością, wojenną zawieruchą, powodzeniami i niepowodzeniami, przewija się stale temat lichwy, która rujnuje nie tylko finanse, ale przede wszystkim uczucie bezpieczeństwa w rodzinie, ograbiając jej członków z sił moralnych i materialnych. Autorka zabiera nas w niesamowitą podróż po dziejach dworu Stara Hańcza, który koniec końców został przepisany na Skarb Państwa, a ziemie przekazanie Lasom Państwowym. W dziele została przytoczona również historia rodziny Bnińskich i ich pałacu w Samostrzelu oraz okoliczności przetoczonej w latach 1918-1919 epidemii hiszpanki.


- Historia Starej Hańczy, poczynając od przełomu XIX i XX wieku, kiedy to właściciele ziemscy łupieni byli instrumentem lichwy, pokazuje, iż w Polsce po wojnie, w imię tzw. sprawiedliwości społecznej, wyrażonej za pośrednictwem dekretu Bieruta oraz tzw. reformy rolnej, ziemie należące do rodzin, przez stulecia je kultywujących, zostały z dnia na dzień odebrane właścicielom przez komunistyczne dekrety. I tak władze „rewolucyjne” w imię „bandyckiego prawa”, które w gruncie rzeczy było nieznanym dotąd bezprawiem, czyniły nędzarzy z ludzi, którzy przez całe wieki oddawali się kultywacji dóbr ziemskich, częstokroć za cenę wielkich wyrzeczeń i podejmowanego ryzyka.

Lichwa narzędziem dominacji nad narodami!

Dr Mira Modelska-Creech udowadnia, że lichwa nie stanowi tylko zmory przeszłości – to problem, który wciąż trwa i przybiera coraz bardziej podstępne formy.
Autorka określa mechanizm, w którym jednostka pozostaje bez jakichkolwiek szans na obronę. Bankierzy, którym powierzamy swoje majątki to tak naprawdę ogniwa bezlitosnego systemu, w którym liczą się jedynie pieniądze. Śledząc pracę dr Miry Modelskiej-Creech można zauważyć, że w procederze lichwy istotną rolę odgrywają Żydzi – to właśnie ta nacja pociąga za sznurki w najbardziej kluczowych sferach gospodarki.


- Panna Stasia nie wiedziała, że w planach światowej Lichwy pierwszym etapem zniewalania narodów była akcja obalania imperiów, co w retoryce masońsko-globalistycznej podstępnie nazywano wyzwalaniem narodów spod władzy imperialnej. Najpierw należało więc zdemontować imperia, w drugim etapie stworzyć z nich państwa narodowe, aż w końcu i je zlikwidować w celu stworzenia Rządu Światowego i nowego porządku świata.


Jak dzisiaj działa lichwa?

Zmieniły się czasy, a z nimi także sposób wyłudzania pieniędzy i przejmowania majątków. Książka ukazuje współczesne problemy, powiązania oraz niejasne procesy, jakie obserwować możemy we współczesnej gospodarce światowej.


Grupa bankowa i finansowa, którą Marrs nazywa „księgowymi władców świata”, a konkretnie mafii iluminatów, ma swoje przyczółki w międzynarodowych mafiach finansowych, takich jak: Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Chase Manhattan (Rockefellerów), Międzynarodowy Bank Rozliczeniowy, Bank of America oraz nieistniejący już bank Credit and Commerce International – BCCI, którego upadłość badała komisja, również pod wodzą „piszczelowca” Johna Kerry’ego. Następny szczebel tej drabiny tworzą banki narodowe, czyli centralne instytucje finansowe poszczególnych państw, jak np. Bank of England, Federal Reserve Bank, Bundesbank i Deutsche Bank.

Sięgnij po darmowy fragment książki

Aby zobaczyć fragment książki "Lichwa" kliknij tutaj.

SPIS TREŚCI

1. Rozdział pierwszy
Stara Hańcza
2. Rozdział drugi
Wizyta konkurenta
3. Rozdział trzeci
Lichwa narzędziem dominacji nad narodami i rządami!!!
4. Rozdział czwarty
Od Marksa i Engelsa do Bitwy Warszawskiej
5. Rozdział piąty
Podziwiany Hollywood źródłem moralnej zgnilizny
6. Rozdział szósty
Rząd Światowy i Komitet 300 (Committee 300)
8. Rozdział siódmy
Nauka społeczna kard. Wyszyńskiego a lichwa
9. EPILOG KOCHAJMY SIĘ

Opis

Format
135x195mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
308

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Lichwa - dr Mira Modelska - Creech

Książka „Lichwa” dr Miry Modelskiej-Creech pokazuje, w jaki sposób nieuczciwe przejmowanie majątków niszczyło nie tylko statusy materialne naszych przodków, ale przede wszystkim ich poczucie szczęścia i stabilizacji. Okazuje się niestety, że ten niepochlebny proceder z biegiem czasu przybiera na sile – w jaki sposób ukazuje się w dzisiejszych czasach?

Dodaj opinię