Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Tematy śmiertelnie niebezpieczne – okładka przód
Przednia okładka książki Dariusza Ratajczaka
  • Tematy śmiertelnie niebezpieczne – okładka przód
Przednia okładka książki Dariusza Ratajczaka
  • Tematy śmiertelnie niebezpieczne – okładka tył
Tylna okładka książki Dariusza Ratajczaka

Tematy śmiertelnie niebezpieczne - Dr Dariusz Ratajczak

TEM-03

Książka Tematy śmiertelnie niebezpieczne stanowi kolejną po Tematach niebezpiecznych i Tematach jeszcze bardziej niebezpiecznych antologię tekstów dra Dariusza Ratajczaka.

45,00 zł
Stan magazynowy: Stale niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 45,00 zł

❌  Drogi Kliencie - z uwagi na wizytę Smutnych Panów dnia 21 lutego w Wydawnictwie 3DOM wysyłka Tematów Niebiezpiecznych będzie opóźniona. Przepraszamy za opóźnienie! 

Jeśli Państwo także uważacie, że art. 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, o którego złamanie sądzony był dr Ratajczak, powinien zostać zniesiony, prosimy o podpisanie apelu, znajdującego się na niniejszej stronie: klamstwooswiecimskie.pl                   
Zapraszamy także na stronę poświęconą osobie dra Dariusza Ratajczaka: dariuszratajczak.pl

Co znajdziemy w książce Tematy śmiertelnie niebezpieczne?

Książka Tematy śmiertelnie niebezpieczne stanowi kolejny zbiór prac dra Dariusza Ratajczaka. Autor w swojej pracy przedstawił tezy rewizjonistów Holokaustu, a także skupił się na ukazaniu polityki III Rzeszy i tematyki związanej z Norwegią. Warto zaznaczyć, że pozycja ta, w przeciwieństwie do Tematów niebezpiecznych i Tematów jeszcze bardziej niebezpiecznych, nigdy wcześniej nie została wydana, a jej pierwotny tytuł, według zamysłów autora, brzmieć miał Jak to się robi w Norwegii?.


Prezentujemy Państwu kolejny zbiór publicystyki historyczno-politycznej pióra doktora Dariusza Ratajczaka – człowieka szczególnie znienawidzonego przez lewicowe i krypto-syjonistyczne media w Polsce. Autor Tematów niebezpiecznych, Tematów jeszcze bardziej niebezpiecznych, czy Spowiedzi antysemity, tym razem skupia się na wewnętrznej i zewnętrznej polityce obozu piłsudczykowskiego, Adolfie Hitlerze i jego III Rzeszy oraz tematyce związanej z Norwegią, w której pomieszkuje od dłuższego już czasu. Oczywiście, jak to u Ratajczaka, nie brak tekstów polityczno-obyczajowych – najczęściej prowokacyjnych, podszytych specyficznym dla Autora poczuciem humoru.


Fragment wstępu:


Ten zbiór kilkudziesięciu ostatnich tekstów dra Dariusza Ratajczaka polecam Szanownemu Czytelnikowi bez wahania – i bez cienia wątpliwości, że to lektura po trzykroć obowiązkowa: merytorycznie wciąż niezastąpiona, stylistycznie nie do podrobienia, a politycznie, rzecz jasna, nadal niepoprawna.


Grzegorz Braun


W książce znaleźć można także opinie na temat pracy dra Ratajczaka wyrażone przez: wydawcę – Tomasza Grzegorza Stalę, Zbigniewa Rutkowskiego, czy Rocha Rembiela.


Dziedzictwo naukowe i polityczne śp. Dariusza Ratajczaka przetrwało 20 lat – i teraz, dzięki pomocy Zbyszka Rutkowskiego z Wydawnictwa WERS kierowane jest znów ku światłu. Książka, którą trzymacie, Państwo, w rękach, to jeden z ostatnich planów wydawniczych śp. Dariusza Ratajczaka, którego nie dane mu było zrealizować. Pierwotny jej tytuł, według zamysłów autora, brzmiał „Jak to się robi w Norwegii?”, jednak po konsultacji ze Zbyszkiem Rutkowskim postanowiliśmy go zmienić. Stwierdziliśmy, że dobrze będzie zamknąć cały cykl „Tematów niebezpiecznych”, dlatego ostatnią jego częścią są „Tematy śmiertelnie niebezpieczne”. Mamy nadzieję, że śp. Dariusz nie będzie miał nam za złe tej drobnej ingerencji, wszak najważniejsze jest, aby jego słowa wybrzmiały i dotarły do jak najszerszego grona odbiorców.

Tomasz Grzegorz Stala


Miewał lepsze i gorsze momenty swego życia, jak każdy z nas, ale zawsze z optymizmem patrzył w przyszłość. Informacja o jego rozchwianiu psychicznym i samobójstwie jest dla mnie ewidentnym fałszem. Dowodem tego jest książka, którą trzymacie Państwo w ręku – „Tematy śmiertelnie niebezpieczne” („Jak to się robi w Norwegii”). Byliśmy umówieni z Darkiem, iż na przełomie czerwca i lipca odbierze w Poznaniu swoją, autorską część nakładu tej książki. Kto na miesiąc lub dwa tygodnie przedtem (zależy, kiedy przyjmiemy datę śmierci Darka) odbiera sobie życie? Darek podchodził do każdej kolejnej swojej książki jak do narodzin swego nowego dziecka. Czy mógłby się targnąć na swoje życie na miesiąc/dwa tygodnie przed odbiorem swej najnowszej książki?


Zbigniew Rutkowski


„Tematy śmiertelnie niebezpieczne” to naprawdę smutna, miejscami przerażająca powiastka.


Roch RembielSwoje wspomnienie opublikował też Peter Raina:


Miał żywe, błyszczące oczy, ujmujący, a właściwie promienny uśmiech, prawie poetyckie słownictwo. Ważna dla niego była tożsamość polska. Miał dużą kulturę osobistą, posiadał wysoki poziom moralny. Bardzo go lubiłem. Stał się dla mnie symbolem polskości. Nie wolno pozwolić, by taka polskość została zniszczona.


Teksty dra Dariusza Ratajczaka mają charakter polityczno-obyczajowy. Podobnie jak we wcześniejszych jego pracach (Tematy niebezpieczne i Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne) poruszana przez autora tematyka należy do kontrowersyjnej i prowokacyjnej. Jakich drażliwych tematów dotyczy? Dlaczego teksty te nigdy wcześniej nie zostały opublikowane?


Zobacz fragment książki Tematy śmiertelnie niebezpieczne

Aby zobaczyć fragment książki Tematy śmiertelnie niebezpieczne, kliknij tutaj.

Spis treści książki Tematy śmiertelnie niebezpieczne:

Kilka słów prawdy
Wstęp
Darek przez pryzmat jego kontaktów z wyd. WERS
Przedmowa
Szlachtowanie generała Zagórskiego
Tajna broń marszałka Piłsudskiego
Pławienie Adolfa Nowaczyńskiego
Jak uciszono Tadeusza Dołęgę-Mostowicza
Tresowanie Stanisława Cywińskiego
Taka prowincjonalna sprawa...
Dole i niedole wywiadu wojskowego II RP
Sanacyjne autostrady
Polski cud wrześniowy
Dziejowe mutacje statutu kaliskiego
Obszerne fragmenty referatu Dariusza Ratajczaka
Jak syjonista z nazistą
Czy Hitler był Afrykaninem
Wywiad z żołnierzem Waffen SS
Jugendamt, czyli nowa germanizacja
Śmierć włoskiej Zary
Jak to się robi w Norwegii
Między nami sezonowcami(czyli polscy studenci w Norwegii)
Znad fiordów w świat daleki
Człowiek, który wygrał II wojnę światową
Zagazujmy Irvinga!
Don Szymon
Kowalczykowie: karty mniej znane
Szczęśliwa Europa
Ziemia nie jest z cukru
Jak dobrze być „białasem”
Klonowanie na śniadanie
Wspomnienie o Darku
Nota biograficzna

9788367142359

Opis

Format
135x195 mm
Autor
Dariusz Ratajczak
Oprawa
miękka
Ilość stron
196

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Tematy śmiertelnie niebezpieczne - Dr Dariusz Ratajczak

Książka Tematy śmiertelnie niebezpieczne stanowi kolejną po Tematach niebezpiecznych i Tematach jeszcze bardziej niebezpiecznych antologię tekstów dra Dariusza Ratajczaka.

Dodaj opinię