Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Tajemnice żydowskie - okładka przód
Przednia okładka książki Tajemnice żydowskie Mateusz Jeż

Tajemnice żydowskie - ks. Mateusz Jeż

MAG-007

W książce Tajemnice żydowskie ks. Mateusz Jeż pochyla się nad najistotniejszymi kwestiami związanymi z „narodem wybranym”.

23,00 zł
Stan magazynowy: Średnia ilość.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 22,50 zł

Co znajdziemy w książce Tajemnice żydowskie?

W książce Tajemnice żydowskie zapoznajemy się z szeregiem informacji na temat „narodu wybranego”. Autor pochyla się nad samym pochodzeniem słowa „żyd”, nad tym jakie kraje zbiorowość ta zamieszkuje, aby w końcu przejść do zasad, którymi posługują się jej członkowie, a także do ich stosunku wobec chrześcijan i innych społeczności.Urodzony w 1862 roku ksiądz Mateusz Jeż, Szambelan papieski, nauczyciel katechezy młodzieży gimnazjalnej, dyrektor krajowy Arcybractwa straży honorowej najświętszego Serca Jezusa, znany jest w Polsce głównie jako autor jednej z bardziej popularnych kolęd, pt. „Nie było miejsca dla Ciebie”, która stała się popularna zwłaszcza wśród więźniów łagrów i obozów koncentracyjnych, a obecnie, w niektórych regionach Polski jest najchętniej wykonywaną kolędą.

Ksiądz Mateusz Jeż, uznawany jest również za jednego inicjatorów sprowadzenia do Polski tzw. Sercan, czyli Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Co ciekawe, nie znajdziemy wielu życiorysów księdza w internecie, a w tych nielicznych, nikt nie wspomina o tym, iż ten zatroskany o losy Polski kapłan, dotykał tematu niezwykle istotnego, tematu, z którym spotkał się na co dzień podczas swojej posługi duszpasterskiej. On to był, między innymi inicjatorem przetłumaczenia na j. polski książki “Dlaczego żydzi przyjmują wiarę katolicką”, autorstwa Rozalii Marii Levi (a wydanej niedawno przez wyd. Pardwa), a oprócz licznych broszur i książek religijnych (w tym podręczników szkolnych), był autorem książki pt. „Tajemnice żydowskie”.

Jakie tajemnice „zdradził” czcigodny kapłan, że skazano go praktycznie na zapomnienie, a jego książki nie doczekały się ani jednego wznowienia po roku 1944?

Przywołajmy przykłady, chociażby tajemnic Talmudycznych:

“Gdy kto zobaczy, że heretyk (taki, który odrzuca Torę) wpadł do dołu, a w tym dole znajduje się drabina, niech ją szybko wyciągnie i powie, że musi swego syna sprowadzić z dachu, a potem, że ją przyniesie, lub coś podobnego. Nie powinno się mieć litości nad nimi, ponieważ napisano „Nie lituj się nad nimi”. Jeżeli więc kto widzi, że akum ginie lub tonie, niech go nie ratuje. Jeżeli widzi, że grozi mu śmierć, niech go nie wybawia od śmierci. Ale nie trzeba go własną ręką zabijać lub do dołu strącać albo co podobnego czynić, jeżeli on nie jest z nami na stopie wojennej” .

Albo Tajemnic kahałów:

„(…) I tak kahał sprzedaje pojedynczym żydom prawa na poszczególne majątki chrześcijan, tak zwane prawo Hazaka. Nabywca takiego prawa wyzyskuje nieszczęśliwego gospodarza lub obywatela, a żaden inny żyd nie śmie mu w tym przeszkadzać. Przypuśćmy, że majątek tego chrześcijanina pójdzie na licytację i stanie na nią kilku żydów, to jednak będą kupować pozornie; jeden tylko z nich, ten, który kupił sobie od kahału upoważnienie, jest z góry przeznaczonym nabywcą”.

Można by mnożyć wiele przykładów dotyczących: lichwy, stosunków z innymi narodami, służby wojskowej, żydowskiej nauki religii, mordów rytualnych, małżeństw, kupiectwa, demoralizacji, rabinów. Jednakże przykładów tych ujawnionych tajemnic podawać tu nie będę, aby nie psuć czytelnikowi przyjemności czytania (chociaż wątpliwa to mimo wszystko przyjemność!).
Wydawca
Przemysław Holocher


Spis treści książki Tajemnice żydowskie:

Wstęp
I.    Nazwa Żydów
II.    Ilość, rozmieszczenie i rodzaje żydów
III.    Żydowski kahał
IV.    Żydowski Talmud
V.    Morderstwa rytualne
VI.    Lichwa żydowska
VII.    Żydowska służba wojskowa
VIII.    Żydowskie szynkownie
IX.    Żydowskie małżeństwa
X.    Żydowskie kupiectwo
XI.    Rabini
XII.    Żydowska nauka religii
XIII.    Żydowska odrębność
XIV.    Brońmy się!

9788396375360

Opis

Format
125 x 195 mm
Autor
ks. Mateusz Jeż
Oprawa
miękka
Ilość stron
94

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Tajemnice żydowskie - ks. Mateusz Jeż

W książce Tajemnice żydowskie ks. Mateusz Jeż pochyla się nad najistotniejszymi kwestiami związanymi z „narodem wybranym”.

Dodaj opinię