Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller

Wrogowie zbawienia - bp George Hay

ESP-016

Ciało, świat, diabeł

Poznaj wrogów swojego zbawienia
i stocz z nimi ostateczną bitwę!

27,00 zł
Stan magazynowy: Mała ilość.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 27,00 zł

Biskup George Hay posługiwał w Szkocji w czasie, kiedy katolicyzm zwalczano, a katolików prześladowano. Sam niejednokrotnie był ofiarą – spalono jego dom, zakazano nauki, szkalowano rodzinę. Pomimo licznych przeciwności nie ustawał jednak w szerzeniu Ewangelii, a jego działalność doprowadziła do uznania katolicyzmu w Szkocji.
W swojej książce bp Hay przygląda się trzem głównym wrogom naszego zbawienia – ciału, światu i diabłu – i wskazuje konkretne niebezpieczeństwa, z którymi wierni muszą się codziennie mierzyć. Choć książka została napisana wiele lat temu, nie traci aktualności. Dziś, w świecie, w którym katolicy są prześladowani z powodu wiary i wierności przekonaniom, nauczanie bp. Haya ponownie może być wielką duchową inspiracją.

Biskup George Hay (1729–1811) – urodzony w Edynburgu. Pełnił funkcje wikariusza apostolskiego Szkocji Nizinnej w latach 1778–1805. W ciągu trzydziestu pięciu lat posługi biskupiej opublikował wiele pism i w dużej mierze przyczynił się do ostatecznego uznania katolicyzmu w Szkocji.

W wielu krajach świata coraz mocniej zacierają się różnice między Kościołem katolickim a wspólnotami protestanckimi. Książka bp. Haya, gorliwego obrońcy papiestwa i wspaniałego apologety Ewangelii, będzie w tych zagmatwanych czasach doskonałym przewodnikiem, pomagając odnaleźć właściwą formę „dialogowania”: pozyskiwanie dla jedności w Chrystusie uosabianej przez Piotrowy Rzym.

Paweł Chmielewski, publicysta, dziennikarz PCh24

Wrogowie zbawienia to niebanalna refleksja dotycząca egoizmu trawiącego każdą istotę ludzką, a także innych zagadnień składających się na „śmierć” jej duszy. Czy można świadomie walczyć o własne zbawienie? Odpowiedz na to pytanie i wiele innych znajduje się w tej niewielkiej książeczce. Wystarczy chwila, by zostać z nią na dłużnej.

Ewa Makowska, redaktor portalu E-civitas.pl

Esprit
9788367291798

Opis

Format
130x200mm
Autor
bp George Hay
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
112

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Wrogowie zbawienia - bp George Hay

Ciało, świat, diabeł

Poznaj wrogów swojego zbawienia
i stocz z nimi ostateczną bitwę!

Dodaj opinię