Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Luter i różokrzyżowcy - okładka przód
Przednia okładka książki Luer i różokrzyżowcy Michała Krajskiego
  • Luter i różokrzyżowcy - okładka przód
Przednia okładka książki Luer i różokrzyżowcy Michała Krajskiego
  • Luter i różokrzyżowcy - okładka tył
Tylna okładka książki Luter i różokrzyżowcy Michała Krajskiego

Luter i różokrzyżowcy - Michał Krajski

258

Książka historyczna „Luter i różokrzyżowcy” autorstwa Michała Krajskiego od Wydawnictwa 3DOM pokazuje konsekwencje wystąpienia Lutra oraz przyczyny powstania protestantyzmu.

40,00 zł
Stan magazynowy: Duża ilość.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 40,00 zł

O czym opowiada książka?

Publikacja odnosi się do wystąpienia Marcina Lutra oraz ukazuje konsekwencje tego wydarzenia. Autor podkreśla, że korzeni protestantyzmu, który stał się niewyobrażalnym zagrożeniem dla Kościoła, można doszukiwać się już w średniowieczu. Książka odsłania różnice doktrynalne między katolikami a luteranami. Michał Krajski analizuje również zmiany dokonane w sposobie odprawiania mszy świętej po II Soborze Watykańskim, zwracając uwagę na wprowadzenie protestanckich metod. Twórca zarzuca reformatorom próbę zniszczenia Kościoła poprzez zmanipulowanie wierzących i stopniowe, nierzucające się w oczy wprowadzanie zmian:

„Reformatorzy, a tak naprawdę rewolucjoniści, proponowali kolejne kompromisy, które pozwalały katolikom zachować ich fundamentalne zasady. Ci zgadzali się na nie, wierząc, że tak ocalą to, co najważniejsze. Taktyka ta była szczytem najwyższej manipulacji, która wykorzystywała wiedzę na temat psychologii człowieka. Ludzie wierzący nie byli bowiem dzięki temu gotowi do wyrażania stanowczego sprzeciwu i poniesienia najwyższej ofiary.”

W książce możemy także znaleźć, w jaki sposób Krajewski postrzegał postawę Jana Pawła II wobec protestantyzmu.:

„Jan Paweł II uważał na to, by nie traktować ekumenizmu jako irenizmu, a więc mechanicznego połączenia katolicyzmu i protestantyzmu. Poprzez swoje działania zmieniał jednak znacznie postrzeganie protestantyzmu. Przyczyniły się do tego publiczne akty przeprosin.”

Głównym przesłaniem książki jest zwrócenie uwagi na to, że różokrzyżowcy przenikli do Kościoła, przejmując kontrolę nad wieloma wysoko postawionymi hierarchami.

Grzegorz Braun o dywagacjach Michała Krajskiego

Grzegorz Braun o dziele wypowiada się w sposób dość wzniosły. Zwraca uwagę na to, że przedmiotem badań książki nie jest jedynie wystąpienie Lutra, ale również kilkuwiekowe rozwijanie się reformatorskich wpływów na Kościół katolicki. Braun podkreśla, że publikacja „Luter i różokrzyżowcy” powinna być obowiązkową pozycją dla każdego kontrrewolucjonisty.

Zobacz fragment książki!

Darmowy fragment dzieła Michała Krajskiego "Luter i różokrzyżowcy" zobaczysz tutaj.

258

Opis

Format
170x238
Autor
Michał Krajski
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
254

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Luter i różokrzyżowcy - Michał Krajski

Książka historyczna „Luter i różokrzyżowcy” autorstwa Michała Krajskiego od Wydawnictwa 3DOM pokazuje konsekwencje wystąpienia Lutra oraz przyczyny powstania protestantyzmu.

Dodaj opinię