Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Mszał rzymski - grzbiet
Grzbiet książki Mszał rzymski oprac. ks. dr Gerard Szmyd

Mszał Rzymski (oprac. ks. dr Gerard Szmyd) 1935 r.

418
99,00 zł
Stan magazynowy: Tymczasowo niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 99,00 zł

Wierny reprint mszału rzymskiego z 1935-go roku!

Mszał Rzymski (wyd. 1935 r.) – opracowany przez ks. dr Gerarda Szmyda, doktora teologii, społecznika, kapelana Wojska Polskiego, Związku Obrońców Lwowa i harcerzy lwowskich, honorowego kanonika kapituły wojskowej i autora licznych dzieł teologicznych, m.in. „Liturgii katolickiej” – najlepszego podręcznika liturgiki, jaki ukazał się w Polsce przed II Wojną Światową. Jak pisze we wstępie ks. Szmyd, Mszalik został opracowany przez niego jako odpowiedź na apel papieża Piusa X, zawarty w jego wezwaniu i zadaniu: „Instaurare omnia in Christo!”.

Jest on przeznaczony do uczestniczenia w Najświętszej Ofierze we wszystkie niedziele i święta I i II klasy oraz w dni powszednie. Zawiera pełny tekst łaciński i polski Mszy św. na wymienione dni, ważniejsze „Modlitwy różne” oraz Kolekty, Sekrety i Modlitwy świętych po Komunii św., a także „Msze za zmarłych”. Zawiera także komentarze opisujące gesty wykonywane przez kapłana, subdiakona, ministrantów i wiernych, co pozwala łatwiej zorientować się w przebiegu liturgii. Wykorzystany tekst polski Pisma św. pochodzi z przekładu ks. Jakuba Wujka.

Ponadto w Mszaliku znajdziemy teksty pieśni, litanie, modlitwy, pytania pomocne do rachunku sumienia, obrzędy sakramentu małżeństwa i alfabetyczny spis świętych.

418

Opis

Format
103x140
Autor
oprac. ks. dr Gerard Szmyd
Oprawa
twarda ekoskóra ze złoceniem 3 tasiemki
Ilość stron
1374

Pliki do pobrania

Spis Treści

Spis treści prosto z kart książki

Pliki do pobrania (408.36k)

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Mszał Rzymski (oprac. ks. dr Gerard Szmyd) 1935 r.

Dodaj opinię