Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Promocja Bestseller

Pakiet Ad Arma: Bezpieczeństwo Polski + Tabele PST

AD-001

Ten pakiet zawiera

Bezpieczeństwo Polski 2020 - okładka przód
Przednia okładka książki Bezpieczeństwo Polski 2020 Jacka Hogi
Bezpieczeństwo Polski 2020. Pod redakcją Jacka Hogi
55,00 zł
x 1
Tabele PST. Przygotowanie do dyskusji o modernizacji technicznej SZ RP A.D. 2021
46,00 zł
x 1
101,00 zł
50,00 zł Zniżka 50%
Stan magazynowy: Stale niedostępne.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 100,99 zł

Tabele PST. Przygotowanie do dyskusji o modernizacji technicznej SZ RP A.D. 2021

Kolejny raport Fundacji Ad Arma jest pretekstem do pochylenia się nad problemem modernizacji technicznej SZ RP na rok 2021. Niestety wnioski, jakie wysnuwają autorzy raportu, nie są dla nas optymistyczne, ponieważ na przestrzeni ostatnich 30 lat trudno o jakąkolwiek spójną politykę modernizacji SZ RP, która zmieniała się wraz z nastaniem kolejnej nowej ekipy rządzącej. Brak polskiej, jednolitej, spójnej z NATO doktryny wojennej, kładzie się cieniem na procesach rozbudowy sił zbrojnych, natomiast brak znajomości założeń doktrynalnych pozwala na wyspową i pomostową modernizację SZ.
W opinii własnej autorów niniejszy Raport jest próbą uporządkowania danych w celu przygotowania do dyskusji o modernizacji technicznej SZ RP. Fakt, że z zamiaru nadania notatkom roboczym sporządzanym na potrzeby innych analiz formy 20-30 stronicowej Raport przekształcił się w dość obszerny zbiór informacji wpisuje się w zjawisko wrzasku informacyjnego towarzyszącego modernizacji SZ RP. Lecz obszerność wynika również ze złożoności dziedziny oraz zalewu informacji.
Celem autorów było wyodrębnienie i uporządkowane opisanie harmonicznych tego wrzasku informacyjnego i poddanie ich analizie wątek po wątku, grupa uzbrojenia po grupie uzbrojenia. Następnie przepuszczenie uporządkowanych informacji przez metody stosowane przez Fundację w analizach opisywanych w poprzednich raportach i próba syntezy wyników.
Niniejsze opracowanie to rzetelny i rzeczowy głos w dyskusji na temat modernizacji sił zbrojnych, i jak zauważa gen. broni Waldemar Skrzypczak: „W pracy (…) zastosowano szereg różnych narzędzi. Głównymi, podnoszącymi zdecydowanie wartość pracy, są elementy analizy strategicznej, która dla wszystkich polityczno-biznesowych elit jest podstawowym narzędziem. (…)
Zastosowanie elementów analizy strategicznej, a przede wszystkim analizy SWOT i pozycjonowania, pozwala autorom na sformułowanie teoretycznych podstaw dla optymalizacji rozwiązań w przyszłości. Zastosowanie metod przeglądowych i statystycznych wzbogaca pracę i czyni ją kompendium wiedzy o przebiegu modernizacji na przestrzeni lat 1990-2020. (…)
Wierzę, podobnie jak autorzy, że opracowanie wstrząśnie czytelnikiem i być może stanie się impulsem do rzetelnej dyskusji nad rozwojem polskich sił zbrojnych”.

Bezpieczeństwo Polski 2020. Pod redakcją Jacka Hogi

Jesteśmy silni, zwarci i gotowi. Takie wrażenie możemy odnieść obserwując oficjalne wydarzenia państwowe i doniesienia medialne dotyczące stanu bezpieczeństwa Polski. […]

A czy faktycznie jesteśmy bezpieczni?

Odpowiedź na to pytania wymaga spojrzenia z perspektywy autentycznie samodzielnej, za którą nie stoją partyjnej interesy i międzynarodowy kapitał. Perspektywy twardo osadzonej na gruncie historii, która pozwala na wyciąganie jak najbardziej aktualnych wniosków.

Zespół Fundacji Ad Arma

„Bezpieczeństwo Polski 2020” to odpowiedź Fundacji Ad Arma na pytanie o bezpieczeństwo naszego kraju w dobie narastających konfliktów międzynarodowych. Przedstawiony w niej zbiór raportów, to pierwsza w Polsce próba kompleksowego ujęcia stanu Sił Zbrojnych RP i ich potencjału obronnego. Książka uzupełnia pewną lukę, która powstała w debacie publicznej, w której o obronności naszego kraju mówi się niewiele.

W publikacji obok szczegółowych danych na temat uzbrojenia polskiej armii, poruszone zostały także kwestie kulturowych uwarunkowań potencjału obronnego Polski, podłoże geopolityczne oraz sprzeczne interesy państw na arenie międzynarodowej, co daje czytelnikowi szeroki kontekst sytuacji, w której znalazła się Polska.

Ad Arma
9788380857490

Opis

Oprawa
miękka

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Pakiet Ad Arma: Bezpieczeństwo Polski + Tabele PST

Dodaj opinię