Kategorie add

Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Morderstwo 33. stopnia - okładka przód
Przednia okładka książki Morderstwo 33. stopnia Charles Theodore Murr

Morderstwo 33. stopnia – Charles Theodore Murr

AA-020

Książka Morderstwo 33. stopnia Charlesa Theodore’a Murra opowiada o śledztwie, jakie w latach 70. XX wieku prowadził arcybiskup Gagnon.

42,00 zł
Stan magazynowy: Mała ilość.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 39,90 zł

Jakie intrygujące informacje przekazuje nam książka Morderstwo 33. stopnia?

W książce Morderstwo 33. stopnia Charles Theodore Murr zapoznaje nas z wynikami śledztwa, jakie w latach 1975-1978 przeprowadził w Kościele arcybiskup Gagnon. Czego tyczyło się to postępowanie? Arcybiskup Gagnon na osobiste zlecenie ówczesnego papieża Pawła VI szukał dowodów na infiltrację wspólnoty katolickiej przez masonerię. Wnioski, do jakich doszedł, przedstawił samemu Pawłowi VI, a następnie jego następcom – Janowi Pawłowi I i Janowi Pawłowi II. Cała książka składa się z dokładnego, nieco jedynie fabularyzowanego opisu spotkań i rozmów, jakie nawiązały się między ks. Murrem a arcybiskupem Gagnonem, a także Giovannim Benellim (arcybiskupem Florencji, wcześniej zastępcą watykańskiego sekretarza stanu i jednym z najbliższych współpracowników Pawła VI) oraz prałatem Mariem Marinim (późniejszym sekretarzem komisji Ecclesia Dei).

Fragment wstępu książki Morderstwo 33. stopnia:

Na pewno książka ks. Murra rzuca na pontyfikat ostatnich papieży dodatkowe światło. Z jednej strony można ją odczytać jako próbę obrony kolejnych papieży, za których plecami masoni przygotowywali przewrót w Kościele. W gruncie rzeczy tak Paweł VI, jak Jan Paweł I i w pewnym stopniu Jan Paweł II okazują się ofiarami machinacji wolnomularzy. Kryzys Kościoła to nie ich wina. „Inni szatani byli tam czynni”. Z drugiej jednak można widzieć w książce, przeciwnie, oskarżenie najwyższych pasterzy o bierność, brak woli czy wystarczającą troskę o Kościół. Każdy czytelnik sam wybierze, jak zrozumie te niezwykłe doniesienia. Nie ulega wątpliwości, że dla każdego kto chce zrozumieć rozwój współczesnego katolicyzmu to lektura obowiązkowa.

Spis treści książki Morderstwo 33. stopnia:

Wstęp do polskiego wydania
Słowo wstępne Przyjaciela i Brata w Kapłaństwie
Przedmowa
Miejsce przy stole historii
Papieski perszeron w nowej stajni
Wycięcie potężnego dębu
Czyściec w Dantejskiej Florencji
Przekazać raport – próba pierwsza
Spełnione proroctwo papieża
Papież uśmiechu
Przekazać raport – próba druga
Dobranoc, Ojcze Święty
Przechadzka w ogrodzie
Z dalekiego kraju
Biskup działa
Przekazać raport – próba trzecia
Do bardziej cywilizowanej dżungli
Epilog

9788378646518

Opis

Format
140 x 200 mm
Autor
Charles Theodore Murr
Oprawa
miękka
Ilość stron
228

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Morderstwo 33. stopnia – Charles Theodore Murr

Książka Morderstwo 33. stopnia Charlesa Theodore’a Murra opowiada o śledztwie, jakie w latach 70. XX wieku prowadził arcybiskup Gagnon.

Dodaj opinię