Kategorie add

Filtruj według

Filtruj

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Kryzys w Kościele

Podkategorie

Jest 48 produktów.

Sortuj wg:

Aggiornamento

Aggiornamento – uwspółcześnienie, otwarcie, przystosowanie Kościoła do świata. To włoskie określenie przyświecało wielu modernistycznie nastawionym uczestnikom Soboru Watykańskiego II. Natomiast katolicy miłujący Tradycję upatrują w tym podejściu źródła obecnego kryzysu w Kościele. Przez wieki to Kościół nauczał świat jak on (świat) ma się zmieniać. Niestety pod wpływem herezji modernizmu uznano, że to Kościół ma dostosować się do świata.

Kim są moderniści?

Święty Pius X, papież, którego nauki stanowią dzisiaj drogowskaz dla tradycyjnych katolików, już w 1908 roku w swojej encyklice „Pascendi Dominici Gregis” identyfikował modernistów: „(...) każdy z modernistów przedstawia niejako i łączy w sobie wiele osób, a mianowicie: i filozofa, i wierzącego, i teologa, i historyka, krytyka i reformatora”. Troska o przetrwanie Kościoła i zakończenie trwającego kryzysu wymaga dziś, aby zgłębić jego przyczyny zarówno pod kątem stojących za nim filozofii i idei, jak i osób odpowiedzialnych za ten stan personalnie.

Kryzys w Kościele to utrata wiary w prawdy niezmienne w czasie

Kościół katolicki może trwać, gdy zgodnie z wytycznymi swojego założyciela Jezusa Chrystusa opiera się na skale, niezmiennym fundamencie. To utrata wiary w niezmienność wartości i pokusa ciągłej modernizacji postawiła Kościół na pozycji pasterza, który zamiast owce prowadzić, zamierza ich słuchać.

Jak zażegnać kryzys w Kościele?

W ofercie księgarni Sanctus znajdą Państwo wiele publikacji, które ujawniają zarówno przyczyny i objawy kryzysu w Kościele, jak i sposoby, aby ów kryzys zażegnać. Są to publikacje papieży (m.in. Benedykta XVI i Piusa X), osób duchownych oraz świeckich zatroskanych o swoją Matkę-Kościół.